Bedrading zanker wa1201

Status
Niet open voor verdere reacties.
De aandrijfriem van mijn wasmachine is verslonden. Hij heeft daarbij wat schade aan bedrading toegebracht. Nu zijn er o.a. twee oranje draden doorgesleten.

Ik zit nu dus met 2 keer 2 uiteinden, waarvan ik niet weet welke aan welke moet. 50% kans, maar daar wil ik niet op gokken. Heeft er iemand het bedradings schema van deze machine? Of heeft iemand andere ideeën?

Ik heb de draden nog even wat beter bekeken. Het blijkt dat ze uiteindelijk naar de motor lopen. Ze gaan naar uiteinde van de as. Ze eindigen daar als twee rode draden in een zwart kapje.

Misschien iets van een toerental of richting terugkoppeling? Misschien is het omwisselen van de draden dan geen probleem. Kan iemand daar antwoord op geven?
Nb, zonder dat de draden verbonden zijn draait de motor gewoon.


Alvast bedankt voor de reactie.

robert wassens
 
Ik heb nog weer wat beter naar de draden gekeken. Het blijkt dat ze niet naar de motor lopen (ik had de dradenkluwen niet goed ontward), maar naar de zijkant onderaan de trommel.

Ik kan het niet zien, maar ik voel dat de draden naar een stekker gaan. deze gaat verder de trommel in. Het zou een temperatuur meter of een water level meter kunnen zijn. Heeft iemand hier een idee over? Ik kan me voorstellen dat het bij zo'n sensor niet relevant is welke draad naar welke pin gaat.

Leonard1, ik zal het maandag proberen. Denk je dat zanker dit beschikbaar stelt aan een partikulier? Als jij het maandag ook kunt proberen is de kans van slagen het grootst. alvast heel erg bedankt.

Leonard1: er staan de volgende nummers op het type plaatje:
prod. no.: 914840039
Type p: 6327344


Groeten,
Robert Wassens
 
Mijn inziens kun je niks verkeerd doen door deze uiteinden te verbinden, ik denk dat dit de klixon(temp.meter)zal zijn.
Ik zal toch informeren maandag bij Zanker.

NB:Siemens heeft mij maanden geleden ook een schema gemaild.
M vr gr.
 
Ik heb de weerstand gemeten op draden naar de sensor. Deze was 22k ohm.
Kun je daaruit concluderen dat het een temp sensor is?


Robert
 
Je zal dan moeten meten met koudwater in de trommel en met heet water in de trommel .
Zit er een groot verschil tussen de waarden dan zal het in alle waarschijnlijkheid een ptc opnemer zijn.
 
Beste,
Het is geen PTC, het schema word mij doorgestuurd door Zanker.
U krijgt een copy zo gauw het binnenkomt.
M.vr.gr
 
Ik heb hier een tekening met onderdelen in de WA1201 zodat u kunt zien dat het wel degelijk uw machine betreft, maar kunt u mij uitleggen hoe dit bij u te krijgen, ik zie nergens de mogelijheid van een bijlage.
 
Heren de twee oranje draden zijn van de tachogenerator. Dus niet van een ntc of iets dergelijks. Tachogenerator wekt een een klein signaaltje op waarmee de elektronica weet dat de motor draait. Volgens mij maakt het niets uit hoe deze worden aangesloten.

jan
 
Leonard1,

Hardstikke goed dat je de gegevens hebt. Wilt je het naar mij mailen? Hieronder staat mijn e-mail adres uitgeschreven om te voorkomen dat het mailadres automatisch gevonden wordt en gebruik wordt om mij te spammen:



Robert

Emailadres verwijderd, niet toegestaan, moderator.
 
Moderator,

je hebt mijn e-mail adres weggehaald omdat het niet is toegestaan. Kun je mij a.u.b. vertellen hoe leonard1 de gegevens van de zanker naar mij kan sturen?

groeten,
Robert Wassens
 
Sorry ik heb je tweede post niet goed gelezen. Maar neemt niet weg dat ook al zijn deze draden van een temp sensor je gewoon aan elkaar kunt zetten. Anders hadden ze wel verschillende kleuren gehad.

succes
 
Rwassens schreef:
Moderator,

je hebt mijn e-mail adres weggehaald omdat het niet is toegestaan. Kun je mij a.u.b. vertellen hoe leonard1 de gegevens van de zanker naar mij kan sturen?

groeten,
Robert Wassens

Gegevens uitwisselen kun je doen door gebruik te maken van de berichten-service op dit forum (knop "berichten"). Geen e-mail adressen op het forum noemen aub.
 
Toon,

Via berichten kun je volgens mij geen bestanden uitwisselen, en dat is nu juist de bedoeling. Hoe moet ik bestanden uitwisselen?

Robert
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan