Bauknecht Vaatwasser pcb problemen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb al eens een post gedaan over onze Bauknecht Vaatwasser. Ik heb hem weg gebracht en de monteur zei mij dat de rep. te duur werd.

Een van de pompen zou lekken of gelekt hebben, daardoor is de print aangetast en daarom heeft hij storingen.......

Ik heb hem natuurlijk eerst zelf uit elkaar gedraaid en toen nergens water gezien, ook heb ik hem "open" laten lopen. Nergens water zien druppelen. Ook de print eruit gehaald en zag er niet geoxideerd uit.

Vaatwasser stopt altijd op hetzelfde moment, maakt niet uit welk programma, het is altijd bij de laatste keer afpompen, voor het spoelen.

Heeft iemand misschien een schema van deze print? Of heeft iemand tips over het onderdeeltje dat hier stuk kan zijn? Ik vermoed dat een van de transistoren niet meer helemaal lekker is en daardoor dus niet meer goed schakelt......maar ik had graag geweten in welke richting ik zoeken moet :D

Hier is het type nummer:

8546 756 01031
33 9805 005377

Hopelijk kan iemand mij iets verder helpen, alvast bedankt!!! :wink:
 
Vorige onderwerp dus Gsx 4756 ws Maakt programma niet af, neem ik aan...

Er zijn van besturings-printplaten geen schema s beschikbaar, ook niet voor de vakman-monteurs. Fabrieken geven die schema s niet vrij.

Alleen indien er zichtbare schade is, zoals een verbrande triac, is het soms wel eens mogelijk om zelf een printplaat te repareren. In alle andere gevallen is dat vrijwel ondenkbaar.

Door het water op de printplaat kan er bijv. een verbinding zijn ontstaan tussen een 230 V gedeelte en een besturingschip. Die laatste heeft maar enkele microseconden een dergelijke spanning nodig om volledig verwoest te worden, zonder dat daar enige uitwendig zichtbare schade aan te pas komt.

Het is ondenkbaar om zonder de juiste testopstelling (alleen bij productie in een fabriek beschikbaar) een dergelijke schade te herstellen.
 
Gezien de fout lijkt het mij een schakelprobleem, als er 230V op de pcb gestaan heeft zouden er meerdere fouten zijn.

Deze fout treedt altijd op dezelfde plek op.

Hoeveel printen zitten er in de vaatwasser?

Was idd dat topic dat ik al eens geplaats heb, bedankt voor je reactie!
 
Ik noemde een willekeurig voorbeeld om aan te geven, dat je zo'n printplaat niet zelf kunt repareren, en dat er iets onzichtbaars defect kan zijn.

Hoeveel printplaten er in deze machine zitten kan ik niet bekijken, omdat ik de NC code niet terug kan vinden.
 
Naar mijn idee heb je de vorige keer het testprogramma niet goed uitgevoerd, het 1 x knipperen is puur een aanduiding dat het testprogramma gestart is, maar niet een storing wat hij aangeeft.

Dus hieronder nogmaals de procedure om het testprogramma te starten en goed uit te voeren.

Zet de machine aan en selecteer het eerste programma.

Schakel de machine uit door middel van de aan/uit schakelaar.

Druk nu de startknop in terwijl je de machine aanzet, de startknop pas loslaten als het startlampje gaat knipperen.

Als het startlampje eenmaal knippert, de startknop nog eenmaal indrukken en de deur sluiten.

De machine gaat nu een verkort programma draaien en zal stoppen bij de storing.

Als er een storing optreedt, gaat het startlampje vaker knipperen (bijvoorbeeld 4 x knipperen en dan een seconde uit) als het goed is gaat hij dan ook piepen.

Probeer dit uit en vermeld de betreffende storing op dit forum, zodat wij u misschien nog verder kunnen helpen.

Succes.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan