Balken zolder

20251117_202157.jpg
Hallo,

Om van deze zolderruimte iets te maken waar je een kamer van kunt maken zitten deze constructiebalken behoorlijk in de weg, ik doel op de driehoek middenin.


Iemand ideeën om dit op een manier ruimtelijker te maken?
 
Dat is een spant.
Schakel een constructeur in als je dit wilt aanpassen.
Zonder dakkapel blijft de ruimte erg beperkt.
 
vervangen door een stalen spantje
in combinatie met het verstijven van de gordingen kan je die in het zelfde vlak als de gordingen aanbrengen
 
Als je met "kamer" een slaapkamer oid bedoeld gaat het lastig worden. Er zijn dan veel zaken die gecontroleerd/aangepast moeten worden (daglicht, ventilatie, veiligheid, vaste trap, rookmelders, kierdichting, enz.).

Voor het aanpassen van de constructie (spant), plaatsen vaste trap en dakkapel (zo hoog op het dak) moet je een vergunning aanvagen.

Voor een berging is dit dan weer prima geschikt, maar dan is het de vraag of je het spant moet aanpassen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan