Afzuigkap tjilpt of tjirpt

Hallo,

Onze afzuigkap maakt de laatste tijd in de laagste stand een geluidje wat niet oké klinkt.
Het geluid klinkt minstens wel elke 10 seconden één of meerdere keren.
Het lijkt op de tjilp van een klein vogeltje. Soms klinkt het wat erger, dan lijkt het op het tjirpen van een krekeltje.

Ik hoor het op dit moment alleen in de laagste stand. Als ik de kap op 2 of hoger zet, hoor ik het niet meer.
Het komt uit de zwarte box in het midden van de kap (is dat de motor?).
Ik hoor het eigenlijk al wel een paar maanden. Alleen nu wat vaker dan in het begin.

We hebben een Bosch DWB095751 van eind 2008.
Hij is aangesloten op een afvoerslang naar buiten.

Wat zou dit kunnen zijn?
Lagers? Zou je het dan ook niet moeten horen in een hogere stand?
Wat zou ik er aan kunnen doen? Schoonmaken? Openmaken?
Stel het is de motor, zou die vervangen kunnen worden? Of moet dan de hele afzuigkap vervangen worden?

Alvast bedankt voor jullie reactie!
 
Dat zouden zo maar de lagers kunnen zijn, hij is ook al bijna 15 jaar oud, wellicht is compleet vervangen beter, want een vervangingsmotor kost volgens mij minimaal 150,-
Stekker eruit en uit elkaar halen kan natuurlijk altijd.
 
Waarschijnlijk lager. Ik zou even demonteren soms kun je de lagers los wisselen. Soms ook niet. Motor kost 170 euro klantenlprijs en is dus redelijk prijzig.
 
Oké, vermoedelijk de lagers dus. Dan heb ik meteen een vervolgvraag:
Een nieuwe motor (€185) is dan toch nog steeds veel goedkoper dan een hele nieuwe afzuigkap?
Wat kan er nog meer kapot gaan aan de rest van de afzuigkap?
Of kan je een kap van een jaar of 13 oud dan maar beter gewoon helemaal vervangen?
 
Het zou me niets verbazen twee drupjes olie en de vogel is weer voor een paar jaar gevlogen.
 
Ik ben het met wgb eens. Even loshalen en kijken waar het piept. Als de waaier echt veel speling heeft is een lager versleten. Trouwens deze is voor een paar euro via internet te bestellen. Zo moeilijk is dat niet. Is ook nog eens beter voor het klimaat;) btw: een afzuigkap van Bosch zou minstens 20 jaar moeten meegaan.
 
Laatst bewerkt:
De vraag is of die lagers los te vervangen zijn? Ik zou overigens ook eerst voor het drupje olie gaan. Verder lees je regelmatig dat ook de bediening sneuveld, maar niets weg gooien voordat het echt kapot is, is natuurlijk wel het beste.
 
In principe is een afzuigkap niets meer dan een motor en de bediening daarvan. Als je de motor wisselt kan hij vaak weer heel lang mee en zuigt ie ook weer als een tierelier uiteraard, maar je bediening kan natuurlijk ook kapot gaan. Ik herhaal wat ik zeg dat ik de motor zou demonteren en ff zou kijken of je lagers niet gewoon kan wisselen dan ben je met een paar euro klaar. Soms werkt een beetje olie maar meestal is er een reden dat lagers verslijten (speling of kapotte ringen, te heet geworden of wat dan ook.) en kans dat het dan terugkomt is groot.
 
Hallo, allereerst bedankt voor al jullie reacties!

Ik wil toch maar een nieuwe motor kopen. Ik heb een filmpje gezien op parts.nl en daar lijkt het vervangen van de motor eenvoudig: paar schroefjes, kroonstrip en klaar.

MAAR. Op de werktekening op de Bosch site ziet de motor er toch wat verder weggewerkt uit. Als jullie die bekijken, kan ik hem dan van onderaf vervangen? Of moet er toch meer uit elkaar? En zou ik, behalve de motor, ook nog bevestigingsdingen moeten kopen omdat die bijvoorbeeld niet heel blijven bij het demonteren?

Alvast bedankt weer voor jullie vakkundige blik!

Jeroen

werktekening: https://www.bosch-home.nl/sparepart...g?dataPk=9353149775902&width=1442&height=1019

werktekening 58300000133091_aet_000_a_01.png
 
Duidelijk!

Zou ik nog andere onderdelen moeten bestellen, of alleen de motor?

Op de tekening zie ik wat bevestigingen, zou ik die kunnen hergebruiken of zijn er dingen onmogelijk onbeschadigd los te krijgen bij het demonteren?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan