Afwerken keukenmuurtjes die snel vies worden

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Wij zitten net in een nieuwbouwhuis en hebben alle muren wit gesaust met latex.

Nu doet zich het probleem voor dat wij op twee plaatsen in de keuken waar geen tegels zitten nogal smerige muren krijgen.

1. Naast het fornuis waar op de zijmuur de betegeling ophoudt
2. Naast de vaatwasser die in de keuken grenst aan de buitenmuur.

Door het gebruik zitten beide muren al helemaal vol met spetters. Die kunnen we wel bijwerken met latex maar dan kunnen we over een paar weken opnieuw beginnen.

We zoeken dus een permanente oplossing: bijvoorbeeld een afwerking die gewoon gesopt kan worden. Wij denken aan een ander soort verf maar die moet dan wel op een muur én over de latex heen kunnen en ook optisch aansluiten bij de rest van de (witte) wanden.

Wie heeft er een advies?

Jos
 
Een water-of solvent gedragen alkyd-urethaanlak is zeer goed afneembaar, en goed krasvast. Kan dus tegen een stootje.
De latex eerst héél goed ontvetten, adequate primer zetten en dan twee laagjes van hogervernoemde laksoort met het rollertje.
 
Hé mwdecor. Ik ben ook degene van het trapproject!

Wat voor primer moet er over die latex?

Ik heb het hoogstens over het schilderen van 1 m2. Wil ook de kosten in de hand houden. Kan de primer ook overgeslagen worden?

Jos
 
Primer zetten is veilig spelen !

Als je dan toch zonder primer verder wil dien je goed door te schuren op de latex, na ontvetten wel te verstaan.

Ga dan zeker verder met een watergedragen verf ipv een solventhoudende. Schuren tussen de lagen zal de hechting optimaliseren.
 
H@NS,

Het lijkt me wel prachtig spul uit die link: het is echter meer voor professioneel gebruik denk ik.

Voor mijn ongeveer 1 tot 1,5 m² ben ik ook bang dat het erg kostbaar is.

Een goedkope en effectieve oplossing die door een professionele prutser geklust kan worden.

Ik ben absoluut niet handig dus een KISS oplossing is gewenst!

Jos
 
Mwdecor:

Als ik het muurtje met watergedragen verf doe zoals in je laatste bericht:
kan ik dat dan gewoon afsoppen?

Jos
 
Ja hoor, maar ga dus zeker voor een alkyd-urethaanverf in watergedragen omgeving.
S..ma S2U Nova bv, en gebruik indien mogelijk toch de S2U primer
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan