AEG Oko Lavamat 625 draait niet

A

Anonymous

Gast
Sinds vandaag draait trommel niet meer. Niet tijdens centrifugeren en niet tijdens programma.
Achterkant open:Snaar OK, motor draait niet.
Koolborstels? (Waar zitten die?)
Weet iemand wat er aan de hand is?
Gaarne Uw hulp.
Ron
 
Motor met de twee bouten losmaken, draden van de motor losmaken en stekker er uit trekken. Op de achterkant zitten de borstels in een zwarte houder. deze los schroeven en worden geleverd compleet in houder. Origineel 899.645.425.577 Homeparts 65.414.132.08 Europart 0014730-2 Succes
 
Machine hersteld volgens aanwijzingen en draait weer als een zonnetje.ruik wel een luchtje wat lijkt op de elektrische Marklin loc van vroeger.Zijn dat de nieuwe koolborstels?

En bedankt voor de hulp natuurlijk!!
:P
 
Met mijn Lavamat 925 heb ik sinds vandaag hetzelfde probleem. Dankzij dit bericht ben ik op het idee gekomen de koolborstels te demonteren, en schoon te blazen. Nu draait hij weer even (tot groot genoegen van mijn eega). Van de week maar even nieuwe koolborstels ophalen.
 
Peter Bruggeling schreef:
Met mijn Lavamat 925 heb ik sinds vandaag hetzelfde probleem. Dankzij dit bericht ben ik op het idee gekomen de koolborstels te demonteren, en schoon te blazen. Nu draait hij weer even (tot groot genoegen van mijn eega). Van de week maar even nieuwe koolborstels ophalen.

Bovenstaande hebben wij ook al vorig jaar gedaan en ging hierna alles naar wens. (hij is van 1993). Nu echter maakt de machine wat meer herrie. Ik denkzelf dat de lagers versleten zijn waar de trommel op draait zie achterkant in t midden achter t aluminium wiel. Zijn de lagers makkelijk te vervangen zo ja wie heeft dit al eens gedaan en hoe, voordat ik de machine geheel moet demonteren.
 
Bij onze 625 van 1992 vorige week ook de lagers vervangen. Hiervoor iets meer werk dan met koolborstels.

1:Uiteraard stroom van machine

2:Geheel leeg laten lopen.

3:Motor los halen en apart zetten

4: Thermostaat eruit halen en apart in machine wegdouwen.

5:Lagerskruis losmaken is rode kruis (driepoot ) aan achterkant waar ook motor aanhangt.

6:Vliegwiel waar snaar over loopt losmaken .

7:Opletten hoever trommel as uit lagerkruis steekt (even merken met kraspen o.i.d) Nu komt t moeilijkste . Met iets drraaien van lagerkruis ten opzichte van trommel proberen deze van trommel te trekken. Soms help een paar tikken met rubber hamer op as. Maar voorzittig hier mee. Lagerkruis op bankschroef leggen en met behulp van bv een pijpsleutel de lagers eruit tikken.

Nieuwe lagers halen +/-25.00 euro was ik kwijt voor 2 lagers. Oude lagers bewaren hiermeer kunt u de nieuwe lagers erweer intikken. Voor verdere info

fred 0624790214 8:
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Forum statistieken

Onderwerpen
157.925
Berichten
1.040.621
Leden
111.954
Nieuwste lid
anouk.verbrugge
Back
Bovenaan Onderaan