Advies gevraagd voor vervangen van verbrande lampen in keuken spotlights

Beste allemaal,

Alle drie de lampen van mijn inbouwspots in de keuken leken kapot te zijn, en ik wilde ze vandaag vervangen. Ik wist echter niet hoe ik de lampen uit de plafondinbouwarmaturen moest halen. Met behulp van ChatGPT heb ik geprobeerd een van de lampen los te maken, maar het lijkt erop dat ik daarbij per ongeluk een spot heb beschadigd (zie foto). Ik heb met een schroevendraaier geprobeerd het ringetje te verwijderen, maar daarbij zijn zowel het glas als de zwarte inbouwbehuizing mogelijk beschadigd geraakt.


Hebben jullie advies over hoe ik de overige twee lampen op de juiste manier kan vervangen? En is het mogelijk om de beschadigde spot te vervangen door een nieuwe(zo ja, waar kan ik die bestellen)? Moet ik daarvoor waarschijnlijk een compleet nieuw armatuur kopen, inclusief de zwarte inbouwbehuizing?


Daarnaast viel het me op dat de lampen in het verleden soms niet meer aangingen, maar na er stevig met mijn vingers op te drukken of de spot een beetje te draaien, weer wel werkten. Het leek dan alsof ze niet echt kapot (verbrand) waren. Inmiddels helpt dit al langere tijd niet meer en gaan de lampen helemaal niet meer aan. Daarom vermoed ik dat ze nu daadwerkelijk kapot zijn, al vraag ik me af of er misschien ook sprake is van een los contact.

Alvast hartelijk dank voor jullie advies en feedback!

Met vriendelijke groet,
Shiraz



IMG_1019.jpeg

IMG_1017.jpeg

IMG_1016.jpeg

IMG_1015.jpeg

IMG_1014.jpeg
 
Kleine nuance: Lampen verbranden niet, maar branden hooguit door (tenminste: lampen met een gloeidraad zoals gloeilampen en halogeenlampen). LED-lampen gaan gewoon stuk.

Maar deze kun je door de kapotte behuizing niet meer repareren. Daarnaast zijn het waarschijnlijk 12V lampen, en zal er ergens nog een transformator zitten. Ik denk dat je in dat geval beter de hele set kunt (laten) vervangen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan