Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Ik zou graag advies willen over de volgende situatie: ik wil HR++ glas en glas en lood plaatsen in een bovenlicht van een portiekwoning (bovenaan de trap)
het glas en lood heb ik opnieuw gemaakt en het HR++ glas heb ik in huis.
ik heb een overzichtsfoto van de buitenkant en binnenkant + detailfotos toegevoegd.
ik heb een idee bedacht hoe ik dit op zou kunnen lossen maar wil graag jullie advies.
1. Vanaf de binnenzijde breng ik glasband aan en plaats ik het hr++ glas. het hoogte verschil aan de buitenkant / onderzijde van het raam afdekken met een ongeventileerde glaslat ( van 25 mm x25 mm) , afkitten en glaslat aflakken.
2. aan de binnenzijde breng ik glasband aan op het dubbelglas en plaats daar direct het glas in lood tegenaan, dit zet ik vast met afgelakte glaslatten van 10mmx 10mm ( geen glasband) , Geen kit omdat glas in lood afkitten niet mooi wordt.
ik zit dus met een rand aan de buitenzijde die ik af moet dichten en beperkte ruimte aan de binnenzijde in de sponning.
Wat denken jullie van deze aanpak?
Ik hoor graag jullie adviezen!
mvg,
jeroen
Hulp bij deze klus
Misschien sluiten deze topics beter aan op jouw situatie:
Verder met deze klus
Deze discussie gaat verder op volgende pagina’s. De opgeslagen Klushulp hieronder is gebaseerd op het hele topic; lees ook de latere reacties.
Bekijk opgeslagen aanpak en producten voor dit hele topic
Waarom deze aanpak?
Lees de ervaringen hierboven of stel een vraag over jouw eigen situatie.
Wil je verder met jouw wasmachine?
Bekijk wat reparatie kan betekenen voor jouw machine, of bereid een vraag voor een reparateur voor.
Dit gaat over jouw machine. Vul in wat je zelf weet; een mogelijke oorzaak uit dit topic is nog geen diagnose voor jouw machine.
Ik heb wat beglazingsprofielen bekeken. Daar had ik nog niet aan gedacht. Dat ziet er inderdaad strak uit! Merci. Alleen nog even de juiste afmetingen zoeken.
—> Gebruik je bij zo’n profiel nog glas stelblokjes of mag het glas daar direct opgezet worden. (De profielen zijn qua dikte gelijk aan de glas stelblokjes die ik wilde gebruiken)
—>wat denk jij van het idee aan de binnenzijde om het hr ++glas en glas in lood met een glasbandje er tussen te monteren en dat af te werken met een kleine glaslat ?
Glas altijd op blokjes plaatsen
Glas in lood is niet 100% luchtdicht, dus er treedt vervuiling tussen het glas in lood en het dubbelglas.
Wordt de ruit van buiten aangestraald door de zon? Ja, dan mag het glas in lood er niet strak achter.
Waarom HR++ in een portiek woning. Als het met dubbelglas simpeler wordt kan je wellicht daarvoor kiezen. Portiekwoning daar zal de kou niet zo heftig zijn.
@Walker, bedoel je trouwens zo’n profiel, waarbij ik het glas op de dorp plaats (niet zoals in de afbeelding) en dan het profiel ( hier lu-G1) er tegenaan?
Of zo eentje als hieronder: waarbij ik het profiel op de dorpel monteer en het glas daar weer op.
(Al dan niet met glas stelblokjes).
De woning is 200 m van zee en in de portiek kan het behoorlijk waaien (en tochten). Geen zon of regen op de deur/kozijn maar wel heel veel zilte lucht. Ook het geluid in de portiek speelt mee.
Het kozijn van de deur is al prima tochtdicht gemaakt met een valdorpel en rondom renovatie tochtprofiel. Dat scheelt ook een slok op een borrel qua geluid.
het glas en lood wil ik terug plaatsen omdat dit qua uitstraling past bij de andere woningen in de portiek. Daar zit weliswaar het glas en lood aan de buitenzijde maar dat is ook slecht schoon te houden merkte Ik.
de gedachte was als ik het glas en lood alleen met een glaslat aan de binnenzijde vastzet (dus zonder kit) dan kan ik, als het nodig is de glaslat eraf halen en de zaak schoonmaken.