Zinkgoot en blad

Status
Niet open voor verdere reacties.
Heren, dames ook,

Maakt het voor de levensduur van een zinken goot wat uit, wat voor soort blad er in je goot terecht komt. Bij mij staan nog al veel grote inlandse eiken. Daar zit looizuur in, bedacht ik me. Maar in andere blaadjes zit misschien wel weer wat anders. Maakt het wat uit?

En gelijk nog maar een vraag. Ik heb er net een nieuwe goot in laten leggen. Op datzelfde moment is de corrosie natuurlijk al begonnen. Nu bedacht ik me, als je nu gelijk een coating in de goot strijkt, heb je zo weer een jaar of vijf tijdwinst geboekt.
Dat is handiger dan over 15 jaar er met de kwast doorheen te moeten.

Trouwens, waarom coaten ze dat zink niet gelijk af fabriek, even los van het feit dat je dan even een stuk blank moet maken voor het solderen. Van dat spul dat ook op damwandprofielen zit, lijkt me heel geschikt.

Affijn, ik hoor het wel. Ik heb voorlopig weer 15 jaar de tijd om goede tips te verzamelen.

gr
hans
 
Van zink weet ik het niet, maar wel betreffende dakpannen; en dan speciaal de gewone natuurrode soort.

"Eikenzuur" zorgt er dan voor dat de onderste rij pannen versneld "verteert" en dat deze pannen er gerafeld uit gaan zien.
 
Manoman schreef:
Trouwens, waarom coaten ze dat zink niet gelijk af fabriek, even los van het feit dat je dan even een stuk blank moet maken voor het solderen.
Hans, in een dakgoot zijn meestal de solderingen en de hoeken de zwakste punten; daar gaat de goot het eerst lekken. Dus in de fabriek coaten en dan weer blank maken helpt niet voor die kritische plekken. Verder moet zink gebogen worden; de vraag is of de coating dan blijft zitten.

Je idee om een eenmaal aangelegde goot gelijk te coaten vind ik wel een nadere bestudering waard. Ik zou niet weten waarom niet; de levensduur wordt er wel mee verlengd denk ik, maar het vergt ook een extra financiele investering (afgezien van de materiaalkosten) o.a. het vooraf reinigen en aanbrengen zal de nodige manuren vergen.

Indien je je eigen uren niet telt en niet zelf zinken goten aanlegt, zou het financieel wel voordeliger kunnen zijn.
 
Onze woning staat onder eiken bomen, de goot ligt er 34 jaar in en is nog in perfekte staat zonder gebruik te maken van coating.
Er is geen corrosie te bespeuren in de goot, met een schuurpapiertje is de goot weer blank te maken.

Ik vermoed dat het juist door het eiken blad komt dat de goot zo gaaf is gebleven.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan