Woningbouw en rookgas

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo
Ik huur een huis van een woningbouw vereniging. Nu heb ik daar jaren gevraagd om een andere geiser, vorig jaar het zeuren opgegeven en er zelf 1 gekocht. Ik heb nu een vaillant open toestel. Nu ben ik met de afvoer naar buiten gegeaan en er direct een nelson kap er op, voor mij alleen prima, maar je raad het al, de vereniging gaat de huizen opknappen en mijn geiser moet weg, omdat ik geen buis op het dak heb. Nu heb ik op een meter of 4 eerst een plat dak, en daarboven nog een punt dak. Volgens de (expert) moest de pijp 5 meter boven het dak uitkomen. Dus wordt er een ander geplaatst, omdat ik er net veel geld voor heb betaald wil ik deze gewoon houden!
Nu geloof ik de expert niet zo, want de man vertelde ook al dat de geiser verkeerd geinstalleerd was, dat de atmo kopelling niet aangesloten was. Dat ik de bocht die ik maakte niet mocht maken. Maar dit was allemaal niet waar.

Nu wil ik dus weten wat nu precies de regels zijn, hoever van een raam moet die zitten! en hoe hoog en zo!

Zijn er nog goedkopere oplossingen, want die pijpen zijn helemaal niet goedkoop!

alvast bedankt.
groet Niels
 
Ik heb een tekening gemaakt
Ik heb een Valliant MAG NL 11-0/0 XZ L (erg fijn toestel)

zij aanzicht, ik heb overigens een rijtjes huis!

boven aanzicht, ik hoop dat die duidelijk is.
Helaas zijn de foto's niet via Klusidee geplaatst en nu niet meer beschikbaar


Ik hoop dat dit mijn vraag duidelijker maakt!
 
Dit is een open toestel, hierbij moet de ookgas afvoer minimaal 1m boven het dak uitsteken omdat anders door luchtdruk verschillen de rookgassen terugkomen in de keuken.
Onder een raam mag ook niet.
Volgens mij moet je ook voor de eerste bocht minimaal 1m stijgen om de trek te waarborgen.
Zoals nu zit is echt niet safe.
Wat je ook doet koop een CO melder voor in je keuken, zodat je iig weet dat het mis gaat, anders kon je wel een heel diep in slaap kunnen vallen.

Installatie voorschrift is bij de fabrikant vaak wel te downloaden.
 
Het probleem is dus dat de woningbouw het komt vervangen!
Ik heb een CO melder in de slaapkamer! dus ik zal niet blijven slapen!
Maar goed wat mag nu wel en niet, moet het 1 meter boven het dak of 1 meter boven het raam?
Ik heb begrepen dat doordat het 2 halve bochten zijn, er geen meter boven hoeft! Daarnaast kan dat gewoon weg in mijn keuken niet, gezien het feit dat de geiser nooit uit gaat denk ik dat er voldoende trek aanwezig is!
 
Of het mag hangt af of de afvoer niet te dicht bij het raam zit
Je kunt middels deze info url werkt niet meer mod zelf uitrekenen of je voldoet aan de gestelde eisen.
Het vermogen van je ketel is 19kw nominaal dit getal vul je in in de berekeningsformule.
Het is overgens een atmosferische toestel wat het waarschijnlijk onmogelijk maakt om de rookgas de weg te laten volgen zoals de expert voorstelt.
Of het toestel nu goed is aangesloten kan ik zo niet beoordelen.
Laat hier een andere expert ter plaatsen beoordelen.

Het toestel zelf is voorzien van een rookgasbeveiliging en is beveiligd tegen terugslag van rookgassen.
 
Wij kunnen hier wel van alles gaan roepen maar u bent gewoon afhankelijk van wettelijke regels, het heeft dus geen enkele zin om hier verder op in te gaan, de woningbouwvereniging bepaalt wat er gebeurt met inachtneming van die regels.
Wanneer u het huurcontract leest wordt het misschien duidelijk dat u alleen in overleg met en goedkeuring van de woningbouwvereniging de nieuwe geiser had mogen (laten) plaatsen.

Slotje dus.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan