Welk vliegje is dit?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Beste klussers,

Even iets anders, vanuit de gedachte dat één van jullie hier misschien wel eens mee in aanraking is gekomen.

Sinds enige weken komt er elke avond een kleine vlieg bij mij in mijn werkkamer op bezoek. Omdat het beest zich irritant gedraagt besloot ik op een gegeven moment zijn leven snel en pijnloos te eindigen. Om er vervolgens achter te komen dat voor elke vlieg die ik naar de eeuwige slagvelden stuur er een ander opstaat. Zo zijn er inmiddels een twintigtal die mijn tirannie hebben ondergaan.

Nu vermoed ik dat we een plaag hebben, hoewel ik er meestal nooit meer dan één zie. Vandaar dat ik nieuwsgierig ben of iemand deze vlieg herkent als zijnde een soort die inderdaad in huizen nestelt en een plaag vormt die verwijderd moet worden.

De vlieg is ongeveer 1,5 millimeter groot. Als je het plaatje zo ziet lijkt het op een mug, maar het is een totaal ander beest. Platter, kleiner en vliegt sneller. Bovendien geruisloos.
15591_Vlieg1_1.jpg

15591_Vlieg2_1.jpg
 
Weet je dat zeker, 1,5 mm? Het lijkt mij een mannetjesmug, die zijn kleiner. Heb je een kruipruimte met water, kijk daar eens?
 
De 1,5 mm was een schatting, zodat ik op de volgende vlieg heb gewacht en deze heb opgemeten. De vlieg blijkt 3 mm lang te zijn.

We hebben geen kruipruimte met water maar wel een luik in de kamer met kleine ruimte onder de vloer met de hoofdkraan van het water. Daar blijkt niks te zitten.

Ondanks dat ik steeds dacht dat het geen mug is, lijkt het er op grond van de bovenstaande foto's inderdaad wel op. Adhv deze foto zou je dat dan overigens weer niet zeggen:

15591_Vlieg3_1.jpg


Wel is het zo dat we in de winter nog werden lastig gevallen door een enorm grote mug. Wellicht heeft die overwinterd en eieren gelegd. Eergisteren kwam ik ook nog een mug tegen van normaal formaat.

De website heb ik bestudeerd, maar word er geen wijs uit.
 
Ik geef toe dat het lastig is, als de foto van het vliegje niet in de zelfde positie is afgebeeld wordt het lastig.
Maar deze lijkt er wel op. Of deze

Beide urls inmiddels offline
 
Aan de tweede zat ik ook te denken, knut overigens ook een soort mug.

De eerste heeft een 'zuigsnuit' welke degene op de foto ook niet heeft.

Toch zou het dan ergens warm en vochtig/nat moeten zijn?


Lees nu dat ze zelfs in aronskelken kunnen zitten, heb je een vaas waar al lang water in staat. Een plant die te nat is (water onderin de pot )?
 
Ik denk dat de knut ook een 'zuigsnuit' heeft omdat dit beest zichzelf heeft volgezogen met bloed. Dit vliegje heeft voor zover ik dat kan zien geen zuigsnuit. Wel is er overeenkomst in de vorm van het lichaam, de vleugels en het aantal pootjes...

Hmm interessant.

Het is in ieder geval zaak om inderdaad maar eens wat plantenbakken etc. te gaan onderzoeken :D.
 
Neem contact op met de landbouwhogeschool in Wageningen, daar hebben ze meer kennis van insecten dan op een klusforum.

Dit topic valt niet onder de doelstelling van het forum, slotje dus.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan