Vezels in lijm onder houten vloer?

ProfBeun

  • #1
Ik heb een stukje houten vloer (5 van die kapla blokjes die een vierkant maken) weggehaald en daaronder zit een laagje lijm. Onder de lijm zit de zandcement dekvloer. De lijm wordt op sommige plekken meegetrokken met het hout, maar blijft dus ook op de dekvloer zitten op plekken.

Als ik een stukje van die (cementachtige)lijm bekijk van dichtbij dan zie ik allemaal hele kleine vezeltjes zitten. Zowel op het oppervlak als ook in het midden wanneer ik het breek.

Het is slecht te vinden wat dit nou precies is, maar ik heb geen zin om asbestvezels in te ademen. Misschien weet iemand hier meer over.

De lijm is enkele millimeters dik en heeft dus allemaal vezels die eruitsteken. Het zit onder een houten vloer.

Hogere kwaliteit foto's:
https://ibb.co/album/9wk1Cq

IMG_20221209_154701.jpg
 
  • Klusservice
    Klusidee
    Klusidee helpt je met het vinden van een klusoplossing! Kom je er zelf niet uit en heb je een vakman nodig schakel dan de klusservice van Klusidee in. Direct een vakman inschakelen
  • Walker

    Specialist Deuren en Kozijnen
    Moderator
    • #2
    Je geeft niet aan wanneer (waarschijnlijk) de vloer is geplaatst.

    Dan kun je maar 1 ding: Opsturen voor asbestonderzoek.
     

    Jeroen

    Specialist Asbest
    • #3
    Zo op het eerste gezicht lijkt dit niet asbestverdacht. Eventueel uitstekende asbestvezels hebben een andere structuur, dit lijkt meer op synthetisch materiaal. Als je het zeker wilt weten dan laat je het materiaal analyseren via een testkit.

    Succes.
     
    Gerelateerde onderwerpen Antwoorden Datum
    4
    3
    1
    2
    2
    4
    3
    5
    2
    4
    4
    3

    Login

    Je wachtwoord vergeten?
    Nog niet geregistreerd? Registreer nu