Verwarmingsketel warmt niet voldoende

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hopelijk kan iemand mij helpen. Wij hebben hier een oude ketel ACV delta. Die heeft regelmatig eens zijn kuren maar nu is het wel een slecht moment.

De ketel slaat wel aan maar nooit lang. Radiatoren gaan een beetje en warmen tot halverwege. De ene gaat niet. Deze zit dichtst bij ketel. Is vervelend want we zitten hier met boorling in huis en is hier maar 14 graden. Vind het gewoon raar dat hij wel aanslaat maar niet doorverwarmt. Iemand een idee waar het kan aan liggen?

De druk staat wel juist alleszins. Staat int groen. Nu heb je daar 2 knoppen om aan te draaien... 1 voor het water en 1 voor radiatoren. Is hier echt koud en nochtans wel warm water...
 
Waar staat de instelknop voor de radiatoren op ingesteld? Verder klinkt het toch bijna aan een lucht/waterdruk probleem. Soms blijft het naaldje van de manometer hangen en geeft dan altijd dezelfde druk aan. Tikken op het klokje helpt dan soms.
Ontluchten van de radiatoren is ook altijd een goed idee, als er veel lucht uit de radiatoren is gekomen moet dat ook te zien zijn op de manometer.
 
Dat zijn draaiknoppen links voor water en rechts voor radiatoren. Dat klokje hebben wij niet. De radiatoren zijn ontlucht. Wat wel raar is... er zitten daar vooraan dat systeem zo precies 2 vijzen ik denk voor de zuursof? Ik weet niet... het is een lange vijs precies en dan ook een kortere... als je daaraan wat draait blaast hij precies anders en als je teveel verdraait valt de ketel uit. Misschien daar iets mee? Ik weet nog als de loodgieter eens is gekomen dat hij daaraan iets heeft gedaan en dat hij zo weer volle bak draaide... Ja ik durf daar niet te veel aankomen maar wij hebben koud he... hih
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan