Binnenkort wil ik een aantal van MDF gemaakte deurtjes gaan schilderen met alkydverf. Een tijd terug heb ik een verfspuit gekocht en die dacht ik daar 's voor te gaan gebruiken. Het zal geen professionele kwaliteit spuit zijn, maar goed dat terzijde. Het wordt voor mij de eerste keer met een verfspuit, dus ik ga vooraf wel even oefenen op wat reststukken. Enkele beginnersvragen:
- Doe ik er goed aan om de grondverf ook te spuiten i.p.v. met een roller? Het hoeven geen spiegels te worden, maar een sinaasappelhuidje wil ik ook niet. Het moet gewoon mooi strak worden.
- Iets anders wat ik mij afvraag is: hoe zit het met verdunning? Moet ik de verf verdunnen als ik ga spuiten en zo ja, hoeveel?
- Normaal gesproken (met de roller of kwast dus) zou ik 2 lagen grondverf opzetten en in 1 a 2 lagen aflakken; is dat met spuiten net zo, of moeten het dan meer lagen worden?
- Het spuiten zelf had ik gedacht op zolder (een nette kamer) te doen, met een groot plastic dekzeil op de grond en nog een tegen de muur. Zou ik daarmee voldoende bescherming hebben tegen verfspatten, of komt er een grote wolk verf die overal neerdaalt?