Per ?Ergens lees ik voor een doorsnee huis 250m3 luchtverversing waarvan 50m3 badkamer.
Onderstaand van het internet geplukt.Ergens lees ik voor een doorsnee huis 250m3 luchtverversing waarvan 50m3 badkamer.
Klasse C - VOLDOENDE
De CO₂-concentratie in verblijfsruimten ligt tijdens gebruikstijd op maximaal + 750 ppm boven de buitenluchtconcentratie.
Uitgaande van een normaal, gemiddeld metabolisme (1,2 a 1,4 met) en een CO₂ productie van maximaal 0,005 L/s per persoon geldt dat aan de klasse C eis voldaan kan worden als er 25 m³/h per persoon aan verse buitenlucht toegevoerd wordt
Voor de verschillende ruimtes dient met de volgende aantallen personen rekening te worden gehouden:- hoofdslaapkamer: 2; - slaapkamer: 1; - woonkamer: aantal slaapkamers + 1, met een minimum van 4 personen
Ik lees ergens "Een mens ademt ± 17 liter CO2 uit per uur; dat staat gelijk aan 726 PPM in 23.400 liter lucht."400 + 726 = 1.126 PPM"
Dit gaat even boven mijn pet maar kan iemand verklaren waarom ik heb gelezen 11.352 en een ander komt op 23.400 het getal is wel verdubbeld.De ingeademde lucht bevat ongeveer 21 procent zuurstof en ca. 0,03 procent koolstofdioxide; de uitgeademde lucht bevat 16 procent zuurstof en 4 procent koolstofdioxide. Een mens die geen zware lichamelijke arbeid verricht , ademt per dag gemiddeld 11.352 liter lucht in en uit. Dit is 473 liter per/uur. Daarbij onttrekt zijn lichaam aan deze hoeveelheid 120 liter zuurstof.
En dan ben ik zo eigenwijs dat de mens dat ding aan moet zetten voor 8 personen omdat stroom toch niets kost.Anders zou je men alleen maar woningen meer bouwen met een ventilatie-systeem voor 4 personen, terwijl er misschien wel 8 mensen in de woning gaan wonen (desnoods na verkoop aan de volgende bewoners...).