Uitbreiding wisselschakeling

Status
Niet open voor verdere reacties.
In huis ben ik bezig met een kleine verbouwing. Deze houdt in dat er boven een aanbouw wat (slaap)kamers komen. De stroomvoorziening naar deze kamers loopt via de groep van de overloop. Door de verbouwing ontstaat er voor de kamers een halletje. Nu is het de bedoeling om, zonder al te veel sorus op de overloop aan te halen, de het lichtpunt en schakelaar in het halletje te koppelen aan de al bestaande wisselschakeling op de overloop.

Er loopt vanaf de overloop dus 1 5/8e buis naar de aanbouw, waar al 3 kabels door lopen. Is nu de schakeling (met lamp) nog mogelijk. Ik mag nog maar 2 drader er bij doorhalen naar het halletje, vandaar deze vraag.

Groeten,

Henk
 
Ik denk dat je aan 6 draden door één buis gaat komen. Is het niet mogelijk om nog een buis parallel aan de buis van de overloop naar het halletje te leggen? Een andere mogelijkheid zou nog kunnen zijn om het "draadloos" te doen. Je werkt dan met zenders en ontvangers.

Succes
 
Als ik het goed begrijp wil je op 3 punten 2 lampen uit en aan kunnen doen?
Dit betekent dus 2 wissel schakelaars en 1 kruisschakelaar.
1 van de wissel schakelaars word gevoed door 1 bruine en daarvandaan gaan 2 zwarte draden naar de kruis je kunt dus door te kiezen welke schakelaar waar je die plaatst waarschijnlijk 1 draad uitsparen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan