Styropor in het zand?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb 'n aanbouwtje aan het huis geplakt, betonvloer en zelfs vloerverwarming. Ik wil de buitenkant van de fundering isoleren van het koude zand rondom, het liefst met styrofoam. Dat had ik ooit in blauw, het neemt zo goed als geen vocht op en is zeer drukvast, wat in deze situatie niet zo belangrijk is. Ik heb nog voldoende styropor. Is het aan te raden dat te nemen? Evt met plastic folie aan 1 of 2 kanten van de plaat?
 
Neenee, het toont 5 zijden van 'n 8-hoek, elk 90 cm breed, geheel uit hout en glas opgetrokken. Daarop 'n shinglesdakje, ook 5-zijdig. Heel fraai om te zien, maar de vraag gaat over wat je níet ziet.
 
Klinkt heel erg mooi, maar ik ben in dit verband vooral nieuwsgierig naar hoe je je vloer (en fundering) hebt opgebouwd. De betonvloer met vloerverwarming, hoe zit dat, heeft die ergens isolatie aan de zijkanten? Of ben je je tuin aan het verwarmen?

M.a.w.: Als je nu overweegt extra isolatie aan te brengen aan de buitenzijde van de fundering, dan is er ergens in je ontwerp iets behoorlijk mis gegaan, toch? Wat dan precies?
 
Precies, ik zou welhaast tropische groenten kunnen kweken.
De betegelde betonvloer van 8 cm ligt op 10 cm styropor, waaronder en waarop folie. De verwarmingsslang is geknoopt op 'n krimpnet, dat 3 cm boven het styropor ligt. De slang blijft 25 cm van de buitenkant. De betonfundering is 8 cm breed en 40 cm diep en staat op stevig zand. Aan de binnenkant is die dus gedeeltelijk met de 10 cm dikke styroporplaat die onder de vloer ligt geïsoleerd, aan de buitenkant (nog) niet.
 
Ook gewoon styropor (EPS, piepschuim) neemt nagenoeg geen vocht op.

Het wordt wel aangevreten door muizen en ratten.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan