Scholtes vaatwasser stopt halverwege wasprogramma

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik ben in het gelukkige bezit van een Scholtes LVTI 12-621 inbouwvaatwasser die, ergens halverwege het wasprogramma, stopt.

Het uitschakelen en daarna weer inschakelen van de machine zorgt er voor dat de machine weer verder gaat. Het kan zijn dat het probleem hierna nogmaals optreedt, maar uiteindelijk wordt het wasprogramma voltooid. Wat opvalt is dat na het opnieuw inschakelen de machine steeds kortstondig spoelt, stopt, spoelt, enz. Wat ook opvalt is dat via de bovenzijde van de deur damp ontsnapt, met als gevolg veel condens op het bedieningspaneel.

Heeft iemand een tip voor me? Het bedieningspaneel geeft weinig informatie (het lampje van het betreffende wasprogramma blijft gewoon branden).
 
Het kan zo zijn dat de elektronica vochtig wordt omdat de deur te ver open staat. Omdat je al zegt dat er veel condens aan het bovenblad zit.

Je moet eerst zorgen dat de deur goed sluit. Kijk goed naar het rubber waar de deur invalt. Als de hoeken van dat rubber opgekruld zijn dan moet je dat rubber vervangen.
 
Bedankt voor je reactie. Het is inderdaad zo dat de hoeken van het rubber enigszins opgekruld zijn. Ik zal eens kijken waar ik deze rubbers kan aanschaffen.

En dan maar hopen dat dit daadwerkelijk de oorzaak van het probleem is...
 
De machine is nu fout gegaan nog voordat er sprake is van een vochtprobleem. Voor het eerst knippert er ook een storingslampje.

Helaas vertelt de handleiding alleen dat het snel knipperen van één van de programmalampjes een storing aanduidt, maar niet welke. Het 'snelle afwas' lampje knippert.

Wat er gebeurt is dit: na het inschakelen spoelt (sproeit) de machine een tijdje. Hierna komt er een zacht, 'diep' gebrom uit de machine, als of er een pomp niet wil draaien. Dit brommen stopt en na een tiental seconden begint het weer. Het brommen houdt weer een minuut of zo aan en stopt daarna: de machine heeft het opgegeven :(

Ik ben in ieder geval blij met de storingsmelding... Heeft iemand toevallig wel informatie die uitlegt wat dit lampje bij een Scholtes LVTI 12-621 betekent?
 
Volgens scholtes:
  • Element defect;
  • Veiligheidsthermostaat
    - ontregeld
    - open of onderbroken
    - beugel warmee thermostaat tegen de kuip zit is krom (zit aan de onderzijde
      van de kuip aan de filterbak gemonteerd);
  • Relais kleeft (op de timer).
Maar zoals jouw klacht is lijkt het of de motor vast gaat zitten (door warmte of verstopping).
 
Bedankt voor het uitzoeken van deze informatie. De machine draait op dit moment weer, al is het natuurlijk maar de vraag voor hoe lang... Ik heb de machine met de soda methode gereinigd en meerdere malen met het voorspoelprogramma doorgespoeld.

Bij het leegpompen kwam het water er eerst met moeite, of geheel niet, uit. Nu spuit het er uit (ja, er zat ook nog een scheurtje in de verlengde afvoerpijp). Wellicht herhaal ik de schoonmaak nog een keer zodat de pomp goed schoon is.

Mocht de echte oorzaak toch geen verstopping zijn dan weet ik nu in ieder geval waar verder te kijken. Ik bestel morgen eerst nieuwe rubbers voor de deur om het vochtprobleem te verhelpen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan