Nieuwe stopcontacten, geaard of niet?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Op de zolder van mijn jaren 70 woning ga ik een tussenmuur plaatsen en twee andere muren opnieuw aftimmeren. In deze wanden wil ik dan gelijk stopcontacten maken. Met als grote vraag: geaard of ongeaard. Punten die volgens mij belangrijk zijn:
Zolder heeft betonnen vloer.
In de betonnen buitenmuur zitten 2 ongeaarde stopcontacten (mag je in 1 vertrek geaarde en ongeaarde stopcontacten hebben?)
Ik las ergens dat bij uitbreiding van een bestaande installatie de gehele installatie omgebouwd moet worden naar geaard??
Op de plaats waar ik de nieuwe stopcontacten aan wil sluiten op de bestaande installatie heb ik een ongeaard stopcontact en een geaarde wasmachine aansluiting. De wasmachine en droger op 1 groep werkt al niet, dus op dit moment staat de droger ook ongeaard. Kan de geaarde groep zowel wasmachine als 2 slaapkamers (met pc etc) aan?
Hoe moeilijk is het om een aardedraad aan een bestaande groep toe te voegen?
Een aardedraad van de geaarde groep naar de ongeaarde groep over laten steken lijkt me ook niet correct.

Wat te doen?
 
Je zou dus vanaf de groepenkast een aarde moeten trekken.
De wasmachine hoort een eigen groep te hebben (en te houden).

Gr. Richard.
 
Droger ongeaard is zeer zeker niet aan te raden! Als je eea goed voorelkaar wilt hebben maak dan voor de droger ook een aparte eindgroep. Tegenwoordig is dat normaal. Nieuwe wcd's zeker aarden. De rest in het vertrek dan uiteraard ook.

Succes.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan