Lichtpunt zonder schakelaar

Hallo,
ik hoop dat iemand kan helpen met de volgende vraag:
in onze met gekochte woning komen we nu een lichtpunt tegen waar geen schakelaar van is, er staat constant stroom op.
we willen dit punt wel graag gebruiken, maar wel aan en uit kunnen zetten
wat zijn hiervoor de beste oplossingen?
55418_20181120_112326_1.jpg
 
Zit er in de betreffende kamer geen schakelaar op de muur die niets bedient? En zit er in de lasdoos geen zwarte draad?
Zo ja dan moet je de lamp op die zwarte en op een blauwe aansluiten ipv op bruin en blauw.
 
Alhoewel het geheel een beetje vaag wordt, heb ik de foto even vergroot en lichter gemaakt:

6_55418_20181120_112326_1_1.jpg


Er is dan inderdaad te zien dat het kroonsteentje op blauw en bruin zit. Tevens wordt zichtbaar dat er een zwarte draad aanwezig is, die zomaar bloot in de doos ligt, niet voorzien van een lasdop oid (zie gele pijl). Bovendien is die draad ook nog beschadigd (zie onderste gele pijl).

Zwarte draad afknippen bij beschadigd gedeelte, netjes strippen en die in het kroonsteentje doen ipv. de bruine draad. De bruine draad zit waarschijnlijk in een (niet zichtbare) lasdop) daar zal ie dan uitgehaald moeten worden. En anders afdoppen met een lasklem.

Bovendien zie ik, nu ik nog eens goed kijk, dat er twee blauwe draden bij de lasdop een heel stuk bloot zitten. Dit is best wel knoeiwerk, met alle risico's van dien. Ik zou die schroeflasdop loshalen en vervangen door een insteek lasklem, dat is wat makkelijker en beter te overzien.

Gebruik doorzichtige lasklemmen, dan zie je of de draden voldoende diep zitten. :wink:
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan