Laminaat wandje blokhut

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een onverwarmde, goed afgewerkte blokhut (kit en beits).
Wil een laminaat keukenwandje maken.
Is het nodig om dampwerende folie tussen laminaat en blokhut te plaatsen?
 
Nee hoor, het laminaat zal na 1 winter in een onverwarmde blokhut sowieso helemaal bol staan, met of zonder folie.
 
Ben ik niet met je eens, ik heb een onverwarmde schuur en er zit nog geen spatje roest op het gereedschap en in de winter geen condens op de ramen.
 
Hangt er van af, als het gaat om te voorkomen dat eventueel vocht van buitenaf naar binnen trekt is het beter om folie te gebruiken.
Aan de binnenkant folie gebruiken is niet nodig als de schuur zomer en winter droog is.
 
Bedankt!

Muren zijn absoluut niet zichtbaar vochtig.

Ik heb nog folie liggen.... maar ben stom genoeg al begonnen met plaatsen.

Wat is wijsheid?
 
Plak een stukje doorzichtig plastic op de wand, afplakken aan de randen, als er na een paar dagen geen vocht te zien is zal er weinig gebeuren met het laminaat.
Wel vocht betekent folie aanbrengen op dunne latjes en daar het laminaat op, de latjes zijn nodig voor de ventilatie van de ruimte tussen de folie en de wand.

Hebt u al gedacht aan pvc klicklaminaat, die heeft geen last van vocht, daar moeten ook latjes achter voor ventilatie.
 
Weer bedankt!

Zal het testen, al weet ik bijna zeker dat het droog is.
Het was meer het ''ademen'' van de wand in de winter waar ik aan dacht.

Op latjes plaatsen is wat meer werk.(Was al begonnen - en toen ging ik twijfelen)

Als het mislukt/ zou ik ook dun multiplex kunnen nemen. Dan Zeker ook latjes?

(Wat een gedoe. Je mag de blokhut delen ook niet solide verbinden met elkaar via wandbedekking)
 
Daar moet u inderdaad ook nog rekening mee houden: de wandplanken zetten uit en krimpen. Iets verticaal bevestigen aan meerdere rijen wandplanken is daarom niet verstandig.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan