Grenen vloer: los of lijmen?

Status
Niet open voor verdere reacties.
In ons nieuwe huis willen wij graag een (nieuwe) grenen vloer laten leggen en wel zo, dat we die eventueel mee kunnen nemen met een verhuizing, dus los leggen (niet te verwarren met zwevend leggen). Op jullie forum (niet bij vraag en antwoord maar in de informatie rubriek) staat een advies voor los leggen met een noppen ondervloer. Wordt daarmee een kliksysteem bedoeld? Kan die noppenondervloer ook met een grenen vloer? en hoe werk je dit af bij de keuken? We laten de keuken (op advies) eerst plaatsen omdat als je deze op de vloer zet en je vloer gaat werken, de keuken ook gaat 'werken'. (niet echt de bedoeling) maar we vragen ons dus wel af hoe we dat moeten oplossen met dat los-leggen-systeem. Daarnaast heeft de vloerenboer waarmee we in gesprek zijn het niet over deze noppenvloer, maar over veren aan de muurkanten om de vloer op spanning te houden. Deze vloerenboer raadt ons het los leggen met veren ernstig af, omdat de veren op een gegeven moment toch lamgedrukt worden en de kieren dan groter worden of dat de vloer zelfs zou gaan bollen. Misschien heeft hij geen ervaring met zo'n noppen ondervloer? Als hij daar niet mee werkt maar enkel met die veren, moet ik dit dan wel doen?
 
Meisje ieke schreef:
In ons nieuwe huis willen wij graag een (nieuwe) grenen vloer laten leggen en wel zo, dat we die eventueel mee kunnen nemen met een verhuizing, dus los leggen

Als je hem toch laat leggen dan zou ik het gewoon maar aan de expert overlaten. Als je garantie wilt over het mee kunnen verhuizen zal hij die geven of het afraden omdat die garantie niet te geven is.

Hoe meer je met eigen ideeën komt en hoe meer je tegen zijn advies ingaat hoe lastiger de situatie m.b.t. de garantie gaat worden!

Alles wat je tot nu toe hebt gehoord van de expert (wat jullie kennelijk een "vloerenboer" noemen) klopt helemaal. Klinkt dus als iemand die zijn vak verstaat!
 
Doordat massief grenen vrij veel werkt heeft de vloerlegger inderdaad gelijk dat bij opspannen van de vloer met veren er op termijn toch vaak problemen (kieren, of erger..) ontstaan. Dit is niet op te lossen: als je een grenen vloer zwevend legt is dit ongeacht hoe je de vloer precies legt altijd een risico...

Dit is voor mij ook de reden om mijn grenen vloer vast te leggen (waarschijnlijk blind vernagelen). Niet zo makkelijk verhuisbaar, maar wel minder risico's als gevolg van werken (nog los van het feit dat ik een massieve vloer die vast ligt mooier/massiever vind klinken als je eroverheen loopt - kan in bv. appartement daarom juist wel weer een probleem met geluid geven).
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan