Geaard stopcontact in de badkmamer: Toegestaan?

Status
Niet open voor verdere reacties.
We hebben ons nederig badcelletje van 1.80m x 2.5m licht verbouwd. O.a. een gipswand verplaatst naar achteren zodat we nu iets meer ruimte hebben. In die gipswand heb ik 3 wcd's geplaatst verticaal onder elkaar op ong 1.70m hoogte (net boven de tegels). De afstand tot het bad is ong 1.30m. Ik heb 1 wcd al benut met zo'n dichte wasmachine trekschakelaar. Op de 2e wil ik een extra lampje aansluiten met eigen schakeldraad (volgt nieuw topic over). Op de 3e wil ik een dubbel geaard stopcontact plaatsen. Mag dat op die afstand? En moet 't een speciaal badkamer (?) stopcontact zijn?
 
22739_nen7701aa_1.gif


Uitsluitend in zone 3 mogen normale geaarde wcd's geplaats worden mits achter een 30mA ALS. De randaarde dient ook op het centraal aardpunt vereffend te zijn, net als metalen delen/leidingen. De wasmachine hoort op een afzonderlijke eindgroep aangesloten te zijn.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan