Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Beste mensen, ik heb ca 5 jaar geleden deze douglas bank laten maken. Voorheen heeft hij altijd binnen gestaan, in ons nieuwe huis past hij echter niet meer, dus hebben we hem buiten gezet.
Hij is 5 jaar geleden met een blanke lak afgewerkt, maar nu hij naar buiten gaat wil ik hem goed beschermen tegen de weersinvloeden zodat we er nog jaren plezier van kunnen hebben, maar wel de mooie kleuren en patronen van het hout zichtbaar blijven.
Online lees ik een aantal methoden. Beitsen/lakken en oliën. Wat kan ik in dit geval het beste gebruiken? In eerste instantie schuren lijkt me?
Verder zijn de schroefkoppen in het hout zichtbaar.
Moeten die nog extra met iets behandeld worden om roesten/houtrot te voorkomen?
Graag jullie advies hierin.
Hulp bij deze klus
Misschien sluiten deze topics beter aan op jouw situatie:
Verder met deze klus
Deze discussie gaat verder op volgende pagina’s. De opgeslagen Klushulp hieronder is gebaseerd op het hele topic; lees ook de latere reacties.
Bekijk opgeslagen aanpak en producten voor dit hele topic
Waarom deze aanpak?
Lees de ervaringen hierboven of stel een vraag over jouw eigen situatie.
Wil je verder met jouw wasmachine?
Bekijk wat reparatie kan betekenen voor jouw machine, of bereid een vraag voor een reparateur voor.
Dit gaat over jouw machine. Vul in wat je zelf weet; een mogelijke oorzaak uit dit topic is nog geen diagnose voor jouw machine.
Als er al lak op zit, zul je deze helemaal af moeten schuren. Lak dicht het oppervlak af, en zorgt ervoor dat er geen olie of beits in het hout kan trekken.
Als je ergens niet goed geschuurd hebt, wordt het een vlekkerig geheel.
Rubber doppen eronder zodat het kopse hout geen vocht opzuigt. Het vlakke gesloten zitgedeelte is niet echt geschikt voor buiten, daar blijft altijd water opstaan.