Brievenbus opknappen

Via de buurman aan een leuke brievenbus gekomen (als het je smaak is natuurlijk).
Helaas is hij niet in topconditie. De coating laat her en der los en enkele verbindingen en het slotje zijn niet meer echt in goede staat.

Een nieuw slotje is er zo in gezet, maar ik weet niet zo goed hoe ik de coatining aan moet pakken. Het lijkt mij mooi om hem in zijn geheel te voorzien van nieuw schilderwerk. Heeft iemand hier ervaring mee?
Hoe kan ik dit het beste aanpakken?

122688_20190617_125331_1.jpg


122688_20190617_125349_1.jpg


122688_20190617_125354_2.jpg


122688_20190617_125340_1.jpg
 
Sowieso stralen en daarna kun je ‘m laten coaten of zelf voorzien van een laagje verf.

Zorg er in ieder geval voor dat je alle andere werkzaamheden gedaan hebt voor het stralen en coaten of schilderen. Zou zonde zijn als je voor het plaatsen van het nieuwe slotje nog net iets moet vijlen en alles is gecoat of geschilderd.
 
@Haemmertime: lijkt mij inderdaad gietijzer of iets vergelijkbaars. Geen aluminium.

Met een borstel is het risico te groot op aantasting van de figuratie zeker?
 
Als ik zie hoe het blanke deel eruit ziet denk ik ook aan aluminium, dat blijft toch een dingetje met aluminium lijkt het wel, zie je ook vaak op buitenlampen.gaat toch roesten.
 
Ja dat is inderdaad zonde. Als je het goed behandeld is er niks aan de hand.

Kaal aluminium oxideert, waardoor de verf er om heen los raakt. Het kale aluminium zelf zal niet zo roesten zoals ijzer dat doet.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via