Advies gevraagd : lekkende sanitair wisselaar

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo !

ik wil graag wat advies. Ik heb een 13 jaar oude Vaillant CWK24 - CV Ketel. Nu lekt de sanitair-wisselaar een klein beetje. Soms is het ding droog, soms een beetje vochtig.
Nu kan ik er een nieuw in laten zetten en de monteur zei me dat dat ongeveer 250 EURO gaat kosten, met het risico dat dat ding maar een jaar of drie mee gaat of dat er iets anders moet worden gerepareerd.
Er is net wel een nieuwe andere wisselaar ingezet. (warmte wisselaar oid ?)

Is het verstandig om dat ding te laten vervangen ? Of wordt de ketel te oud ?
 
Dit is en blijft altijd een persoonlijke afweging.

de warmtewisselaar en de tapspiraal zijn idd bekende punten bij dit toestel.

de wisselaar is dus al vervangen en nu is je tapspiraal aan de beurt,
let op dat als je wel overgaat tot vervangen je de ombouwset krijgt,
deze is niet meer van zwart kunststof maar van koper en gaat niet meer lek.

wil je op niet al te lange termijn toch aan een nieuwe ketel,
dan zou ik dit niet laten repareren.

13jaar is niet meer de jongste, al kan hij waarschijnlijk nog wel een paar jaar mee.
maar kijk uit dat je niet in een spiraal komt van uitgaven die oplopen en dat je daarom de ketel niet meer wilt vervangen [er is al zoveel geld in gestoken].

als je er trouwens een bak onder kan zetten en regelmatig leeggooien kan deze lekage weinig kwaad,
ze lekken tapwaterzijdig en dus zal je cv niet leeglopen,
ik ken ketels die hier al jaren lekken en er geen hinder van ondervinden.
 
"Lekker laten lekken"?????????
Wat een aanfluiting zeg.
Sorry dat ik hier even zo op reageer, maar zo ga je toch ook niet met je eigen klanten om??

TS heeft een probleem met zn ketel, en zoekt een oplossing.

Ik liet hem lekker repareren, want die ombouwset die U krijgt gaat niet meer stuk.
Echter, ik zou wel even elders informeren naar de kosten, want 250 Euri is toch dik betaald als je t mij vraagt.

Dit toestel kan, als U hem nu laat repareren, wellicht nog een jaartje of 5 mee, dus ik zou het risico wel durven nemen.

suc6
 
Gorp schreef:
"Lekker laten lekken"?????????
Wat een aanfluiting zeg.
Sorry dat ik hier even zo op reageer, maar zo ga je toch ook niet met je eigen klanten om??

ik gaf alleen de voors en tegens aan,,

en de klanten waar ik de ketels ken betalen hun rekeningen zelf en kiezen hier zelf voor, wie ben ik ze te verplichten iets te laten repareren zolang de veiligheid niet in het geding is !

helaas heb ik in een door mijn werkgever overgenomen klantenbestand van een failliete installateur veel installaties op leeftijd en mensen nemen soms kleine ongemakjes voor lief omdat de kosten niet opwegen tegen de baten in hun ogen.

dit even ter verduidelijking.
 
Ik ben van mening dat je als servicemonteur ten alle tijden het toestel in "zorgeloze" staat moet achterlaten.

Kleine ongemakjes, kunnen hele grote ongemakken worden, en, indien de klant een servicecontract heeft, draait het servicebedrijf voor de kosten op.

Laten lekken van deze ketel (en welke andere ketel dan ook) lijkt me echt geen optie...
Zo denk en werk je niet als servicemonteur, mijns inziens.

Maar, dat is mijn mening he, die van jouw MAG gerust anders zijn.

suc6
 
Ik leg altijd uit wat de evt gevolgen kunnen zijn,,
maak vermelding in mn pda van de geconstateerde gebreken en laat de klant tekenen voor het geconstateerde en het bewust niet repareren van het defect.

dit alles alleen als er geen gevaar voor letsel oid is want dan word de zaak heel anders natuurlijk.

en hoeveel mensen zijn er wel niet die een afgekeurde auto niet gelijk laten maken maar er of mee door rijden en later laten maken [omdat het moet] of ergens anders laten herkeuren waar "men" niet zo moeilijk doet.

ik weet het,,fout voorbeeld maar jij doet me een beetje roomser voor dan de paus,, je kan mensen nergens toe verplichten,,
alleen een goed adviserende rol en daarna handelen vind ik service,,
niet de "baas" uithangen.

maar idd dit is mijn mening,, en die is anders :wink:

maar weer ontopic want ts is met dit gedoe niet gebaat.
 
Ik sluit me volledig bij ketelchrisje aan.
we hebben het hier niet over een gevaarlijke situatie!!!

het is van achter de pc niet te controleren wat hoe de verderen staat vd ketel is.
en al ik de reparatie kosten ga vergelijken (ivm de leeftijd) en de kosten van een nieuwe ketel, (de meeste mensen die hier op het forum kijken repareren of plaatsen zelf naar mijn mening) zou ik maar even gaan sparen voor een nieuwe ketel.
 
@ketelcrisje:

Dat laatste verhaal van jouw geeft al een heel ander beeld van wat je bedoeld.

By the way: het gaat niet om reparatie's opdringen, maar uit ervaring weet ik dat mensen daarna gaan proberen om de betreffende monteur voor de vervolgschade op te laten draaien.

Indien je dat goed hebt ingedekt, zoals Ketelcrisje beschrijft, kun je verdere trammelant voorkomen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan