Klussen - Klusidee

_Zoeken   _Gebruikers   _Registreren   _Login-uit

_Home   _Profiel   _Berichten   _Help

Dakgoot lekt op de naad

Plaats nieuw bericht   Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk    Klusidee Forum -> Dak en schoorsteen
 
Auteur
Henk




Geregistreerd op
25-9-2005
Berichten: 17

12 Oktober 2005, 22:31  Dakgoot lekt op de naad

Hallo,

Mijn dakgoot lekt op de naad.

Ik heb hem al een keer laten solderen, wat niets hielp. En nu heb ik er van die zwarte pasta er over heen gesmeerd, maar hij blijft lekken. Wwat kan ik nu het beste doen? Dde goten zijn nog goed verder.

M.v.g., Henk
Naar boven
Klusidee-ads


Gerrit
Specialist Elektra Moderator



Geregistreerd op
18-3-2005
Berichten: 4855

NL

12 Oktober 2005, 22:50 

Ik denk dat je nu een hoop werk krijgt om die pasta er weer uit te krijgen.
Als het solderen niet heeft geholpen, dan is m.i. de conclusie helder: Er is niet goed gesoldeerd.

Ik heb zelf een paar oude goten door ze gewoon met de staalborstel schoon te maken weer redelijk blank gekregen en daarna zorgvuldig gesoldeerd. Nooit lekkage gehad.

Mocht er even wat misgaan bij het solderen (gaatje) dan leg je er simpel een plaatje in en soldeert dit ook vast.

Sterkte
Naar boven
Jan
Algemeen beantwoorder Moderator



Geregistreerd op
16-2-2005
Berichten: 30730

12 Oktober 2005, 23:37 

Bij opnieuw solderen van goten kan het jaren goed gaan, het hangt vaak ook af van de werking van de goten, dit kan verschillen per situatie.
Bij het aanbrengen van een nieuwe soldering kom je nooit meer met het soldeer tussen de twee lagen zink en wordt er dus een kleine rand op de naad gelegd.

Een optie is het aanbrengen van een stukje dakbedekking, de z.g. brandrol, met een gasvlam kunt u dit erin branden, doe wel voorzichtig i.v.m. brandgevaar.

Succes.
Naar boven
Henk




Geregistreerd op
25-9-2005
Berichten: 17

15 Oktober 2005, 20:14 

Hallo,

Bedankt voor jullie antwoorden!

Henk
Naar boven
Chathanky
Specialist Elektra/CV



Geregistreerd op
23-9-2005
Berichten: 7510

Zeist

15 Oktober 2005, 20:43 

Het probleem met enigzins verweerde goten is dat het niet meer wil hechten, alleen met zoutzuur is het nog redelijk te solderen (S90).

Naderhand dit goed schoonpoetsen met veel water, anders rot je goot weg.
Naar boven
Ron Koolen




Geregistreerd op
18-10-2005
Berichten: 2

18 Oktober 2005, 23:16  Re: Dakgoot lekt op de naad

Hallo Henk, Je kunt ook gebruik maken van een 2-komponenten gootvernieuwer in combinatie met een wapeningsband voor op de naden. Deze overbrugt de naad en verstevigt. Goot goed schoonmaken en opruwen met een staalborstel. Algen moeten weg zijn.

Succes
Ron
Naar boven
Klusidee-ads


J.Bouman




Geregistreerd op
23-10-2005
Berichten: 11

Dordrecht

23 Oktober 2005, 10:19  Goot solderen

Hoi allemaal,

Ik heb zojuist goten vernieuwd, waarbij voor en achter de nieuwe goot op de oude goot bij de buren gesoldeerd.
Oude goot met een slijptol blank gemaakt en gesoldeerd.
Werkt perfect en geen enkele probleem met solderen.

Groetjes Johan.
Naar boven
Chathanky
Specialist Elektra/CV



Geregistreerd op
23-9-2005
Berichten: 7510

Zeist

23 Oktober 2005, 10:57 

Kan je weer 40 jaar vooruit.

Slijptol is wel een idee om blank te maken, met schuren kom je haast niet door de laag oxidatie heen en blijft solderen een ramp.
Naar boven
Gerrit
Specialist Elektra Moderator



Geregistreerd op
18-3-2005
Berichten: 4855

NL

23 Oktober 2005, 11:02 

Wel voorzichtig doen. Goten zijn niet zo héél dik Laughing
Naar boven
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk    Klusidee Forum -> Dak en schoorsteen
Pagina 1 van 1

Gerelateerde onderwerpen
Onderwerp Forum Reacties Laatste Bericht
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk DAKGOOT LEKT Buiten en tuin 3 26 December 2010, 15:36
Geen nieuwe berichten Dakgoot, hoe controleren of lekt? Dak en schoorsteen 7 12 Oktober 2011, 16:48
Geen nieuwe berichten Dakgoot verbinding lekt Dak en schoorsteen 1 25 Mei 2011, 22:24
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Polyester dakgoot lekt Dak en schoorsteen 7 09 Oktober 2005, 20:11
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Naad douchebak + wand Badkamer, waterleiding en afvoer 3 11 Februari 2009, 21:22


 

Bekijk alle onderwerpen op Klusidee.nl
Badkamer klussenSlaapkamer klussenWoonkamerVloerenKeukenMuren en wanden klussenSchilderenVerwarmingRamen en DeurenElektriciteitInrichtingBedrijf en materiaalDak klussen


Klussen informatie