| Auteur |
|
Floogman
Geregistreerd op 3-9-2010
Berichten: 4
|
| 03 September 2010, 08:57 Zanussi Toscana 1200 (ZWF1210) lekt water |
|
|
Beste forumleden,
Ik heb een wasmachine Zanussi Toscana 1200 (ZWF1210) die water lekt aan de onderzijde. Het is denk ik afvoerwater, want in de lekbak staat na de was, na het afpompen ca 0,5 cm water. Bij het vullen van de machine zie ik geen water in de bak lopen. Ik vermoed een lekke of kapotte afvoer.
Ik weet niet hoe ik het probleem moet onderzoeken en repareren, ik weet niet hoe ik de onderkant kan zien (en weer op de rest kan monteren, als het zou lukken). De bovenkant kan van de machine af met 2 schroeven, maar daarna weet ik het niet verder. In beschrijvingen op internet lees ik vaak dat bij Zanussi's de achterkant eraf kan, maar dat ik bij deze machine één geheel met de zij- en voorkant. Wie kan advies geven?
Op internet kon ik nergens een service manual vinden, alleen gebruikershandleidingen.
Met vriendelijke groet,
Floor
|
|
| Naar boven |
|
 |
Klusidee Sponsor
|
|
 |
Floogman
Geregistreerd op 3-9-2010
Berichten: 4
|
| 23 Oktober 2010, 09:30 |
|
|
Hi,
De onderkant zien was nogal gemakkelijk toen de wasmachine op zijn zijkant lag, want de onderkant is open. Ik kon dus ook vrij snel het gaatje ontdekken in de afvoerslang.
Is het moeilijk om zoiets zelf te vervangen? Bij Zanussi (.be website) kan ik blijkbaar zo'n onderdeel bestellen (34.15 EUR, 132 07 21-04/4), maar de huidige slangklemmen zijn nogal bijzonder, en het ziet er niet zo eenvoudig uit (voor een eerste keer).
Wat zou een reparatie door een expert mogen kosten, en wie is aan te raden in de buurt van Bussum?
Even een gek ideetje; is het mogelijk met bandenplakspul het gaatje even af te plakken tot ik weet hoe ik het probleem ga oplossen?
Met vriendelijke groet,
Floor
|
|
| Naar boven |
|
 |
Jan Algemeen beantwoorder Moderator

Geregistreerd op 16-2-2005
Berichten: 30170
|
| 23 Oktober 2010, 18:34 |
|
|
Het lijkt me het handigste de slang bij een onderdelenwinkel te kopen, daar kunnen ze ook de werking van de slangklemmen uitleggen, het is een handigheidje wat voor mij niet zo gemakkelijk te omschrijven is.
Neem het type en de nummers van de machine even mee.
|
|
| Naar boven |
|
 |
Floogman
Geregistreerd op 3-9-2010
Berichten: 4
|
| 23 Oktober 2010, 21:53 |
|
|
Hi,
Je denkt dat ik het zelf ook wel kan. Ik denk ook dat het wel moet lukken. Voor EUR 45 kan ik het stuk bij de Handyman bestellen, maar goed anders betaal ik porto.
De nu aanwezige slangklemmen lijken me fabrieksklemmen; zonder schroefdraad, maar met het teveel aan klem in een uitstulpend T-tje gedrukt, zodat de ring zelf nauw aansluit op de overige stukken (is dat zo duidelijk?). Zijn die klemmen, als ze bekend zijn, gemakkelijk te verwijderen, en hoe dan?
Als je nog advies hebt dan hoor ik het graag.
Groet,
Floor
|
|
| Naar boven |
|
 |
Henk253 Vaste Beantwoorder

Geregistreerd op 20-1-2007
Berichten: 6849
groningen
|
| 23 Oktober 2010, 22:28 |
|
|
Plaats even een foto van die klem
want er zijn vele soorten slangklemmen klemmen
|
|
| Naar boven |
|
 |
Floogman
Geregistreerd op 3-9-2010
Berichten: 4
|
| 10 November 2010, 22:20 |
|
|
Sorry, de eerstvolgende keer dat ik de wasmachine weer op zijn kant had gezet, heb ik meteen de afvoerslang vervangen. De wasmachine lekt niet meer. Ik heb de afvoerslang vastgezet met gewone slangklemmen.
Bedankt voor jullie reacties.
|
|
| Naar boven |
|
 |
|
|