| Auteur |
|
Handige Mir
Geregistreerd op 8-7-2005
Berichten: 2
|
| 08 Juli 2005, 14:29 Cementwaas verwijderen |
|
|
| Het voegmiddel is ingewreven en opgedroogd. Nu willen we de vloer schoonmaken en gebruiken daar HG extra voor. Ik doe een avond over 3 tegels. Het oppervlakte is 9 m2!!! Is er een ander middel wat beter helpt en de resten op de tegels sneller verwijderen kan?
|
|
| Naar boven |
|
 |
Klusidee-ads
|
|
 |
Kees Vaste Beantwoorder
Geregistreerd op 28-12-2004
Berichten: 12299
|
| 08 Juli 2005, 15:13 |
|
|
Tjas, dat weghalen van het voegmiddel hoor je direct na het inwassen te doen, eerst met een vochtige spons, en daarna nawrijven met een droge doek.
En dat is wat ik je toch aanraad om alsnog te doen:
- Afnemen met een vochtige spons,
- Droogwrijven met een oude theedoek of echte poetsdoek oid (katoen).
Helemaal weg krijg je het niet, kwestie van een aantal keer opnieuw met droge doek wrijven...
Of je hebt heel extreem voegmiddel gebruikt, wat zich niet weg laat wassen. Dan blijft er niets over dan tegel voor tegel.
|
|
| Naar boven |
|
 |
H@ns Specialist Hout/Bouw Moderator

Geregistreerd op 14-2-2005
Berichten: 4066
't zuiden
|
| 09 Juli 2005, 12:15 |
|
|
Wat ook wel wil helpen is: nat maken, met een trekker opnemen, weer nat maken en dan met een waterstofzuiger net zo lang zuigen tot alles droog is.
Zo los je de sluier op en de oplossing haal je weg. Na droging misschien nog een keer naboenen met een droge doek.
Voorwaarde is wel dat je sluier niet te lang moet hebben gezeten want zit ie te veel gehecht op de tegel.
In dat geval kan bovenstaande methode nog wel werken als je "cementsluier verwijderaar" door het water doet.
Maar kijk voor de zekerheid wel even of je waterstofzuiger dat fijn vindt!!
|
|
| Naar boven |
|
 |
Willem.S Specialist Hout/Bouw

Geregistreerd op 10-3-2005
Berichten: 1274
Haarlem
|
| 10 Juli 2005, 12:59 |
|
|
Je hebt inderdaad vooralsnog het juiste gedaan; nml. met een cementsluierreiniger gewerkt.
Als dit niet helpt -zoals nu- bestaat er ook nog een "cementrestenverwijderaar" .
Of HG dat heeft, weet ik zo niet.
Willem
/ \
|
|
| Naar boven |
|
 |
Handige Mir
Geregistreerd op 8-7-2005
Berichten: 2
|
| 12 Juli 2005, 16:50 |
|
|
Bedankt voor jullie bruikbare tips! De vloer is schoon na uren boenen en poetsen met een fles verwijderaar bij een proffesionele bouwmarkt vandaan.
Ook zijn we met veel water aan het spoelen geweest om het wit-uitslaan van de voegen tegen te gaan. Nu is dat niet helemaal gelukt om de voegen egaal in dezelfde kleur te krijgen. Nadat er gekit is wil ik nog eens met veel water alles schoon spoelen.
Of: is er nog een tip om dit voor elkaar te krijgen??
|
|
| Naar boven |
|
 |
|