Ventilatordraden vs. 2 stopcontactdraden

Status
Niet open voor verdere reacties.
Beetje stom maar ik heb net de bewegingsmelder afgekoppeld van de (wc) ventilator en er hing een draad los waarvan ik niet weet of deze ergens aan vast zat :?

Nu willen wij de bewegingsmelder er af laten en een stekker (in de meterkast) in het stopcontact steken als wij hem willen laten draaien.

Nu heeft de ventilator de draden: rood, geel, groen en blauw. Kan iemand mij zeggen wat ik nu aan elkaar moet knopen om hem draaiende te krijgen :?:

Voor het geval dat, merk, type weet ik niet en gebruiksaanwijzing is zoek.

Aanvulling: er zijn ook nog 2 donker blauwe draden die volgens mij naar de ventilatormotor lopen.
 
Okay Jan. Een 'wonder' zou leuk zijn :wink:
Let maar niet op de 2 draden (bl & zw) die uit de grijze draad komen. Die zitten mogelijk toch verkeerd.

20706_DSC00097_1.jpg
 
Heel knap als iemand kan zeggen hoe dit aangesloten moet worden. Je zal toch wat meer gegevens moeten verstrekken, foto of tekening van het aansluitplaatje zou wel helpen. Lijkt ook niet erg op 230V spul, draden zijn wel erg dun.
 
Hij heeft wel veel jaren gedraaid met de bewegingsmelder, dus 230V is geen probleem geweest.

Aansluitplaatje :?: Je bedoelt aansluitschema :?: Als ik dat had, hoefde ik hier niet de vraag te posten.
 
Dat ziet er heel anders uit. Als de motor geschikt is voor 230 V moet er spanning komen op de 2 blauwe draden die uit de ventilator komen. Wat de grijze kabel met de draden blauw en zwart doet is nog niet duidelijk, is dit misschien de voedende kant? En waar het hele kleurenspul naar toe gaat is ook nog niet duidelijk.
Je komt er uiteindelijk wel, maar als je snel geholpen wil worden kun je beter zoveel mogelijk informatie geven.
 
Het zwarte kastje lijkt me een nalooprelais te zijn. Als je je ventilator alleen handmatig aan en uit wilt zetten d.m.v. stekker en stopcontact, dan volstaat het om je netsnoer (bruin en zwart) aan te sluiten op de twee blauwe draden. De overige kun je dan laten voor wat ze zijn.

Moet je wel zeker weten dat het een 230 V type ventilator is.
 
Zo, weer even iets geprobeerd. De 2 stroomdraden direct aan de 2 blauwe draden die naar de motor lopen: draait niet :?

Heb nu een foto van het printplaatje waar de andere draden naar toe gaan. Misschien dat iemand er iets over kan melden.
2_printplaat_1.jpg
 
Staat er wel spanning op de "stroomdraden"? Als de ventilator altijd gewerkt heeft en nu na het verwijderen van de bewegingsmelder niet meer, dan kan het eigenlijk alleen maar aan de voeding liggen.
 
@The headhunter:

Als je met 'aansluitingen' de plekken bedoeld waar de draadjes aan de print vastzitten, staat er bij rood R, groen V, blauw B en bij geel kan ik het niet goed becijferen.


2_acht_1.jpg
 
Spanningzoeker niet betrouwbaar deze meting.
Sluit een lamp aan op deze draden, en of zet een snoertje met stekker aan ventilator in een verlengsnoer.
 
Als ik zou moeten gokken:
Rood=fase
Groen=ventilator
blauw=NUL+ventilator
Geel= trigger.

Rood vormt met weerstand en condensator een kleine voeding voor de elektronica.

De elektronica schakelt via die 3 potige aansluiting(triac) de ventilator aan en uit.
Bkauw is de - voor de elektronica + ventilator.

Houd je geel over welke de startcomando en naloop regelt.

IK GARANDEER NIETS, ik zou zelf hier uitvoerig aan meten om mijn theorie te ondersteunen.

Maar als je ventilator niet draait met de stekker aan beide blauwen is het TVEN(tijd voor een nieuwe)
 
The headhunter schreef:
....
Maar als je ventilator niet draait met de stekker aan beide blauwen is het TVEN(tijd voor een nieuwe)...
Dat denk ik niet.

Ik heb dat printje ook even bekeken, ik vermoed dat deze een relais aanstuurt dat in de ventilatormotor zit. Dat verklaart waarom de motor niet draait, ook al heb je die blauwe draden op 230V aangesloten.

Als je die groene draad volgt: Die wordt geschakeld door een transistor, en die schakelt de plus of de min van de gelijkgerichte laagspanning.

Het is misschien wel uit te vogelen wat dat voor IC is, dan is de rest van de schakeling waarschijnlijk een makkie.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan