Klussen - Klusidee

_Zoeken   _Gebruikers   _Registreren   _Login-uit

_Home   _Profiel   _Berichten   _Help

Stokeind in holle wand

Ga naar Pagina   Volgende
Plaats nieuw bericht   Plaats Reactie    Klusidee Forum -> Schroeven, boren, zagen en gereedschappen
 
Auteur
Plex




Geregistreerd op
3-6-2011
Berichten: 22

11 Januari 2012, 17:51  Stokeind in holle wand

Hoe zet ik een stokeind M8 voor een leuninghouder vast in een holle wand? De wand is aan twee zijden bedekt met 1x 12,5mm gipsplaat. De vrije ruimte achter de gipsplaat is 45mm. Er zit geen achterhout in de wand, er moet dus een plug (of een anker met draadeind) worden gebruikt. De meeste hollewandpluggen zijn alleen geschikt voor kleiner schroefdraad.
Naar boven
Klusidee-ads


Jan
Algemeen beantwoorder Moderator



Geregistreerd op
16-2-2005
Berichten: 30730

11 Januari 2012, 18:20 

Ik zou de rachels opzoeken daar het stokeind in draaien, gipsplaten zijn niet sterk genoeg, dat gaat binnen de kortste weer los of er knapt een stuk uit de gipsplaat.
Als er smalle rachels achter de gipsplaat zitten dan 1 of 2 leuninghouders meer monteren dan normaal.
Boor de stokschroeven voor op de kerndikte van de schroef, dan blijven de rachels heel en zit de schroef vaster.
Naar boven
Plex




Geregistreerd op
3-6-2011
Berichten: 22

11 Januari 2012, 18:30 

Het is allemaal metal stud.
Naar boven
Jan
Algemeen beantwoorder Moderator



Geregistreerd op
16-2-2005
Berichten: 30730

11 Januari 2012, 18:34 

Oké, ik had begrepen uit uw info dat er geen hout onder gipsplaat zat.

In de plaats van stokschroeven zou u dan draadeinden en paraplu pluggen kunnen gebruiken.
Naar boven
Bouwstakker




Geregistreerd op
3-9-2011
Berichten: 76

wkp

11 Januari 2012, 22:30 

Ik had bij mij min of meer zelfde probleem...
ik heb eerst een plank op de wand gemonteerd en hierop de leuninghouders. geeft wel een heel andere uitstraling... moet je wel mooi vinden. ik zou geen oplossing weten voor m8 in een hollewand... sc6
Naar boven
Neesje




Geregistreerd op
16-3-2009
Berichten: 1015

zoetermeer

11 Januari 2012, 22:45 

Zoals Jan al schreef zijn paraplu pluggen de oplossing.
Wij gebruiken ze vaak om radiatoren op te hangen aan holle wanden.
Ook zijn dit vaak zeer zware radiatoren.
Neem dan wel de versie zonder de rubbers onder de bout, je hebt dan wel een speciale tang nodig om de paraplu aan te trekken.
Sommige mensen proberen de plu gewoon aan te trekken door aan de bout te draaien wat gedoemd is te mislukken.
Ik gebruik ze altijd van het merk dat bekend is van de grijze pluggen die je veel aan de waterkant kunt vinden Laughing Laughing

Suc6, René.
Naar boven
Klusidee-ads


Hyzzzz
Vaste Beantwoorder



Geregistreerd op
17-1-2006
Berichten: 2880

Regio Rijnmond

12 Januari 2012, 09:26 

@Neesje: Wat voor tang is dat?
Naar boven
Boudewijn0318




Geregistreerd op
5-8-2010
Berichten: 954

veenendaal

12 Januari 2012, 13:57 

Er zijn verschillende modellen, dit is er een van

en dit is er ook een

en inderdaad alleen met een tang trek je de plug voldoende uit.
let er wel op of er enkel of dubbele gipsplaten zijn gebruikt.

groeten b
Naar boven
Hyzzzz
Vaste Beantwoorder



Geregistreerd op
17-1-2006
Berichten: 2880

Regio Rijnmond

12 Januari 2012, 14:37 

Dank je. Zo leer je weer wat bij over een hollewand(anker)tang. Die bovenste kost slechts €143 Laughing
Naar boven
Neesje




Geregistreerd op
16-3-2009
Berichten: 1015

zoetermeer

12 Januari 2012, 18:03 

Dan haal jij er zeker 1 bij een juwelier, zo duur zijn deze dingen echt niet.
Naar boven
StefanD




Geregistreerd op
3-11-2008
Berichten: 1015

12 Januari 2012, 19:24 

Is 25mm gips echt voldoende om een leuning te bevestigen? Ik zou zeggen dat je hem met 1 flinke ruk zo los trekt...
Naar boven
Jan
Algemeen beantwoorder Moderator



Geregistreerd op
16-2-2005
Berichten: 30730

12 Januari 2012, 19:41 

Niet als de schroeven/pluggen in de metalstud profielen vastgemaakt zitten.
Naar boven
Klusidee-ads


Neesje




Geregistreerd op
16-3-2009
Berichten: 1015

zoetermeer

12 Januari 2012, 21:21 

Ja, als je er zo over denkt dan kan alles los.
Als mijn klanten op een radiator gaan zitten dan komt hij ook naar beneden zetten.
Meestal zit een leuning op meerdere plekken bevestigd en wordt de trekbelasting verdeeld.
Maar goed, sommige mensen zien overal beren op de weg! Rolling Eyes Rolling Eyes
Naar boven
StefanD




Geregistreerd op
3-11-2008
Berichten: 1015

13 Januari 2012, 10:31 

Ik zie niet zozeer beren op weg, maar mensen van de trap vallen. Naar mijn mening is een leuning ook voor de veiligheid: mocht iemand een keer zijn evenwicht verliezen, dan is het wel handig als hij zich nog vast kan houden aan de leuning. Maar ja... Ik vind het ook niet normaal dat een radiator naar beneden komt als je er op gaat zitten. (Ook al zijn ze daar uiteraard niet voor bedoeld...)

Als naar mijn leuningen kijk, dan denk ik niet dat trekkrachten echt worden verdeeld. De korte stukken (1m) zitten op 2 punten vast, de lange (2m) op 3 punten. Als je zo'n leuning bij 1 van de bevestigingspunten vast pakt, dan moet dat punt het overgrote deel van de belasting opvangen.

Ik zou dan ook, zoals Jan zegt, zorgen dat de schroeven in het achterhout of metalstud vast zitten.
Naar boven
Plex




Geregistreerd op
3-6-2011
Berichten: 22

13 Januari 2012, 15:26 

Op de plekken waar dubbele gipsplaten zitten (2x12,5mm) heb ik universele pluggen (UX) gebruikt. Die leuningen zitten goed vast. Ik moet er wel bij zeggen dat dit geen standaard gipsplaten zijn, maar speciale met glasvezel versterkte platen die meer kunnen hebben.

De leuningen op de enkelvoudige gipsplaten moet ik nog vastzetten. Ik vind zo'n tang voor die paraplupluggen best prijzig (€40,- tot €50,-) en die M8 pluggen hebben ze niet in de bouwmarkt, dus ik zoek nog even verder.
Naar boven
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats Reactie    Klusidee Forum -> Schroeven, boren, zagen en gereedschappen
Ga naar Pagina   Volgende
Pagina 1 van 3

Gerelateerde onderwerpen
Onderwerp Forum Reacties Laatste Bericht
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Holle wand dozen Elektrisch, verlichting en ventilatie 3 19 Juni 2008, 18:12
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Holle wand verstevigen Muren, wanden en plafonds 3 21 Februari 2010, 13:21
Geen nieuwe berichten Flex los in holle wand Elektrisch, verlichting en ventilatie 18 19 April 2011, 08:58
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Holle wand plug Muren, wanden en plafonds 1 19 Augustus 2007, 19:31
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Holle wand dozen inbouwen Elektrisch, verlichting en ventilatie 7 02 Augustus 2007, 17:36


 

Bekijk alle onderwerpen op Klusidee.nl
Badkamer klussenSlaapkamer klussenWoonkamerVloerenKeukenMuren en wanden klussenSchilderenVerwarmingRamen en DeurenElektriciteitInrichtingBedrijf en materiaalDak klussen


Klussen informatie