Klussen - Klusidee

_Zoeken   _Gebruikers   _Registreren   _Login-uit

_Home   _Profiel   _Berichten   _Help

Zaagblad afkortzaag metaal

Ga naar Pagina Vorige  
Plaats nieuw bericht   Plaats Reactie    Klusidee Forum -> Schroeven, boren, zagen en gereedschappen
 
Auteur
Gerrit B
Specialist Telecom



Geregistreerd op
31-10-2005
Berichten: 1594

Rijssen

31 Oktober 2011, 02:08 

Klopt, daar zijn ze ook niet voor gemaakt.
Zolang het dun plaatmateriaal is gaat het in de praktijk echter prima (zaag moet wel na maximaal 40 zaagsnedes vervangen worden) maar kokers van 1mm dik zou ik ook niet aandurven.

Daarom ook het advies een haakseslijper in een standaard te gebruiken. Als je zoiets niet regelmatig gebruikt is zo'n ding voor goed 60 euro te koop en kun je gewoon 180mm of 250mm doorslijpschijven gebruiken.

suc6

Gerrit
Naar boven
Klusidee-ads


Aks




Geregistreerd op
27-9-2011
Berichten: 220

31 Oktober 2011, 09:04 

Ik zat deze topic even te lezen en dacht.
Als je nou eens een toerental regelaar op de afkortzaag zet zou dit een uitkomst zijn?
Naar boven
Maistro_44




Geregistreerd op
27-6-2006
Berichten: 70

31 Oktober 2011, 10:06 

Ik heb het uiteindelijk met een ijzerzaag gedaan. Kost wat bloed, zweet en tranen maar het is wel gelukt.

Waldy had het over de volgende zaag:
www.drycutter.com het gaat om de zagen van jetson met de gele beschermings kap

(@mod: als het vermelden van de site / merk niet mag haal ik het wel weg, ben van mening dat het wel wat toevoegd in deze discussie)
Naar boven
Millew




Geregistreerd op
19-7-2009
Berichten: 1342

31 Oktober 2011, 10:20 

Logisch dat het met dat soort afkortzaagmachines wel gaat, want die zijn bedoeld voor metaal. Het toerental en de bijgeleverde zaag is daarop afgestemd.
Naar boven
Cyruse
Vaste Beantwoorder



Geregistreerd op
16-12-2007
Berichten: 1047

31 Oktober 2011, 12:24 

Aks schreef:
Ik zat deze topic even te lezen en dacht.
Als je nou eens een toerental regelaar op de afkortzaag zet zou dit een uitkomst zijn?


Nee. Te weinig kracht (koppel) bij lagere toerentallen. Zelfs hout wordt dan al een probleem.
Naar boven
Boertje125
Vaste Beantwoorder



Geregistreerd op
11-7-2007
Berichten: 1043

31 Oktober 2011, 22:10 

Als je metaal wilt zagen is ook de afscherming van de moter erg belangrijk.

houtbewerkings machine's zijn vaak ook niet helemaal stofdicht.

fijn verspaand metaal kan in een dergelijke machine kortsluiting veroorzaken.
Naar boven
Klusidee-ads


Ragoen




Geregistreerd op
21-1-2012
Berichten: 17

11 Februari 2012, 14:22 

Dit type zaag is voor het zagen van staal.
De zogenaamde vlaktand heeft een negatieve spaanhoek.
Deze tanden dienen voor schonere zaagsnede en is speciaal voor staal




Foto's plaatsen s.v.p. via klusidee, mod.
Naar boven
Gerrit B
Specialist Telecom



Geregistreerd op
31-10-2005
Berichten: 1594

Rijssen

11 Februari 2012, 19:59 

Probleem is alleen als je zo'n zaag op een afkortzaag zet dan is het toerental veel te hoog voor het zagen van metaal.

Maar mij is ook verteld dat dit type zagen dan toch het best gebruikt kunnen worden.
En zoals gezegd kan ik er zo'n 40 keer een metalen van Geel wandgoot mee doorzagen, dan moet ik hem vervangen.
Voor een hobbyist niet te doen want dat is dan wel 80 euro in de kliko gooien
Maar als je kijkt hoeveel tijd je er mee op de werkvloer bespaard dan zijn ze het wel dubbel en dwars waard.
(maar het blijft pijn doen als je op 1 dag 2 van die zaagbladen weg kunt gooien hoor Confused )

suc6


Gerrit
Naar boven
Ragoen




Geregistreerd op
21-1-2012
Berichten: 17

11 Februari 2012, 20:16 

Je standtijd blijft idd groter als je toerentaal omlaag haalt, maar dat kan volgens mij niet bij de meeste afkortzagen
Naar boven
Tiho




Geregistreerd op
24-6-2009
Berichten: 4045

assendelft

11 Februari 2012, 22:32 

Zou het niet minder pijnlijk zijn als je ze naar de slijper brengt Gerrit. Klinkt mij als voordeliger.
Naar boven
Gerrit B
Specialist Telecom



Geregistreerd op
31-10-2005
Berichten: 1594

Rijssen

11 Februari 2012, 22:45 

Na 40 zaagsneden door zo'n metalen wandgoot hebben ze wel zoveel op hun flik... euhh voor de tanden gehad dat ik niet weet of de slijper er nog wel weer wat van kan maken.
Maar heb er hier nog de nodige liggen, zal de beste eens uitzoeken en kijken of ze er wat mee kunnen.

suc6

Gerrit
Naar boven
RB klus




Geregistreerd op
13-2-2012
Berichten: 15

17 Februari 2012, 13:18 

Een tijdje geleden ook een zaag gekocht voor metaal.
Dit model kan hout, alu en metaal zagen allemaal met hetzelfde blad.

Zelf heb ik de Evolution Rage 3

Prima machine en voor een goede prijs.

Ik heb deze machine nu ongeveer een jaar, en na redelijk veel zaagwerk 2 bladen versleten, ik denk ongeveer 50 stalen buizen van diam. 50mm gezaagd, aantal kokers 60x60x60 en heel veel hout.
Ben nu met de 3de bezig, dus volgensmij geen slechte koop.
Naar boven
Klusidee-ads


Jan
Algemeen beantwoorder Moderator



Geregistreerd op
16-2-2005
Berichten: 30730

18 Februari 2012, 01:11 

Foto's met reclame zijn tegen de forumregels, verwijderd dus.

De machine die u bedoelt heeft een toerental van 3000 toeren, dat is aanzienlijk lager dan van een normale afkortzaag, de toeren daarvan ligt ongeveer tussen de 4000 en 4800, geen echte vergelijking dus.
Naar boven
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats Reactie    Klusidee Forum -> Schroeven, boren, zagen en gereedschappen
Ga naar Pagina Vorige  
Pagina 2 van 2

Gerelateerde onderwerpen
Onderwerp Forum Reacties Laatste Bericht
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Zaagblad afkortzaag Schroeven, boren, zagen en gereedschappen 1 24 December 2009, 21:44
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Goed zaagblad voor afkortzaag Schroeven, boren, zagen en gereedschappen 1 22 September 2009, 23:56
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Goed zaagblad voor afkortzaag Schroeven, boren, zagen en gereedschappen 20 30 September 2009, 10:23
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Zaagblad van ander merk? Schroeven, boren, zagen en gereedschappen 5 25 Maart 2009, 21:10
Geen nieuwe berichten Zaagblad juniorzaag vervangen Schroeven, boren, zagen en gereedschappen 1 08 Maart 2012, 21:34


 

Bekijk alle onderwerpen op Klusidee.nl
Badkamer klussenSlaapkamer klussenWoonkamerVloerenKeukenMuren en wanden klussenSchilderenVerwarmingRamen en DeurenElektriciteitInrichtingBedrijf en materiaalDak klussen


Klussen informatie