Klussen - Klusidee

_Zoeken   _Gebruikers   _Registreren   _Login-uit

_Home   _Profiel   _Berichten   _Help

Zadeldak of platdak

Ga naar Pagina   Volgende
Plaats nieuw bericht   Plaats Reactie    Klusidee Forum -> Verbouwing
 
Auteur
De boez




Geregistreerd op
12-7-2011
Berichten: 107

05 Oktober 2011, 20:21  Zadeldak of platdak

Wij hebben een aanbouw gepland maar twijfelen nog tussen een platdak of een zadeldak (of is dit de verkeerde naam voor een dak zoals hier onder?)



De afmetingen zullen ongeveer 7 bij 5,5 meter zijn. Een deel hiervan is al bestaande bouw (met plat dak wat vervangen moet worden omdat het oud is). Onder ons huis is niet geheid dus hebben wij voor de aanbouw een strokenfundering in gedachten. Een keuze voor traditionele bouw of houtskeletbouw hebben we ook nog niet gemaakt.

Omdat we zo'n zadeldak mooier vinden heeft dit onze voorkeur maar wat zijn de voors-en tegens van zo'n dak en constructie?

(als we zouden kiezen voor een platdak zouden we daar een paar veluxdakramen in willen plaatsen die in een opstand? geplaatst worden. daarna EPDM)
Naar boven
Klusidee-ads


De boez




Geregistreerd op
12-7-2011
Berichten: 107

06 Oktober 2011, 06:23 

Ik lees nu ergens dat dit geen zadeldak is maar een schilddak. Vindt ik ook prima!

Wie kan mij vertellen wat de voordelen zijn t.o.v. een platdak waarin ook opstanden gemaakt moeten worden i.v.m. tuimelraam?
Naar boven
Millew




Geregistreerd op
19-7-2009
Berichten: 1342

06 Oktober 2011, 10:43 

De ruimte onder een plat dak wordt in de zomer altijd veel warmer dan bij een niet plat dak. Ook al is het dak geïsoleerd.
Een plat dak geeft m.i. meer kans op lekkage bij verstopping van de afvoer.
Een puntdak levert wat extra bergruimte op.

Grootste nadeel van een puntdak is dat het veel duurder is om te bouwen.
Naar boven
De boez




Geregistreerd op
12-7-2011
Berichten: 107

06 Oktober 2011, 11:01 

Wat is de reden dat een schilddak duurder is dan een plat dak? Naar mijn idee worden alleen de dakbalken wat langer (en het zijn er een paar meer). Verder wordt er in plaats van EPDM dakpannen gelegd.

Wat veroorzaakt dit prijsverschil?
Naar boven
Millew




Geregistreerd op
19-7-2009
Berichten: 1342

06 Oktober 2011, 11:29 

Het te bedekken oppervlak is groter. Dus zelfs als de vierkante meter prijs hetzelfde is, ben je met een schuin dak van b.v. 45 graden toch 1,4 x duuder uit.
En het maken van een schuin dak met pannen er op is arbeidsintensiever dus duurder. Maar als je het zelf doet, speelt dat geen rol. Dan ben je alleen meer uren kwijt.
Naar boven
De boez




Geregistreerd op
12-7-2011
Berichten: 107

06 Oktober 2011, 11:43 

Inderdaad, naast de langere balken is er ook meer oppervlakte van ander materiaal nodig. Deze klus ga ik zelf uitvoeren dus de uren neem ik niet mee in de calculatie.

Zijn er nog andere positieve of negatieve kenmerken waar ik rekening mee moet houden?
Naar boven
Klusidee-ads


Rene de klusser
Specialist Bouw



Geregistreerd op
21-11-2010
Berichten: 2441

friesland

06 Oktober 2011, 12:27 

Zadeld dak schilddak mansarde dak of wat voor dak je ook bedenkt is zeker 2 maal zo duur dan 7,5 maal 5 maal 3 meter hoog.
Een uitbouw van dit formaat heeft een vloer nodig om de spatkrachten op te vangen.
Deze vloer is de basis van het plat dak.
Dus alles wat je boven de vloer maakt maakt het duurder.
37,5 m2 vloer isoleren en dakbedekking is vele malen goedkoper dan een kap met pannen en dakramen.
De vloer heb je ten alle tijde nodig
Naar boven
Sharky




Geregistreerd op
7-8-2010
Berichten: 317

06 Oktober 2011, 12:39 

Als je niet op de kosten hoef te letten een betondek erin en een pannendak erop.

Ziet een stuk mooier uit bij een dergelijk formaat aanbouw.
Plus op de verdiepingsvloer is nog ruimte t.b.v. berging extra slaapkamer/ werkruimte.
Ander pluspunt is dat een pannendak langer mee gaat dan een platdak (mits er kwalitatief goede materialen zijn gebruikt)
Wat is het doel van de aanbouw? Garage en meer?

Ik weet ook niet of de gemeente een plat dak goedkeurd. Hoe is de blending van de straat? m.a.w. hoe staat deze aanbouw verhoudeing tot de straat en ten op zichte van je eigen huis en de andere huizen in de straat?
De welstand commisie kan erg lastig zijn. Wink
Naar boven
De boez




Geregistreerd op
12-7-2011
Berichten: 107

06 Oktober 2011, 19:29 

Rene de klusser: wil je even je opmerking uitleggen over krachten die op de vloer werken? Ik snap het even niet. De extra krachten komen toch juist op de muur terecht?
Naar mijn idee is de constructie vanaf de fundering tot de dakbalken gelijk, ongeacht of dit nu een platdak of zadeldak wordt. Het enige verschil is toch dat het merendeel van de horizontale dakbalken, bij een zadeldak in een hoek komen te staan? (waarschijnlijk moeten er een paar horizontaal over blijven)?
Wij willen een lage kap en dat je dan vanaf de vloer tot in de nok kan kijken.

In deze aanbouw komt een slaapkamer, woonkeuken en badkamer. Bij de gemeente heb ik al navraag gedaan. Met deze aanbouw zitten we op de maximale bebouwing voor het perceel ZONDER vergunning! Wel is het een voorwaarde dat we beneden de 3 meter blijven. Dat gaat met een zadeldak niet lukken maar dat zien we dan weer wel...
Naar boven
Boertje125
Vaste Beantwoorder



Geregistreerd op
11-7-2007
Berichten: 1043

06 Oktober 2011, 20:13 

Volgens mij bedoel je een uitbouwtje met een flauw schuin dak haaks op de achtergevel.

Dit is nauwelijks duurder dan een plat dak.
De constructie is feitelijk ook vrijwel gelijk

je kan een dergelijk dak in principe ook plakken maar pannen of bijvoorbeeld zink kan ook.
(waar uiterraadt wel prijskaartjes aan hangen.
Naar boven
De boez




Geregistreerd op
12-7-2011
Berichten: 107

06 Oktober 2011, 20:27 

Zoiets bedoel ik (van het voorste bouwwerk). Een hogere constructie is niet mogelijk omdat er anders geen uitzicht meer is uit de ramen van de bestaande bouw.

Helaas kan ik nergens een constructietekening vinden om te beoordelen of dit is wat wij willen. Bij de uiteindelijke bouw komen een paar vakmannen helpen dus dat komt goed. Vooraf wil ik goed weten waar ik rekening mee moet houden. Een zwaardere fundering? Is houtskeletbouw mogelijk? Wat is de minimale dakhoek? Kan er in een dak met minimale dakhoek een kantelraam geplaatst worden? Enz. Wie kan ons verder helpen?

Naar boven
Boertje125
Vaste Beantwoorder



Geregistreerd op
11-7-2007
Berichten: 1043

06 Oktober 2011, 20:39 

Zoek een bouwkundig tekenbureau in de buurt die kan je prima van dienst zijn.
(tekening heb je toch nodig voor de vergunning)
Naar boven
Klusidee-ads


De boez




Geregistreerd op
12-7-2011
Berichten: 107

06 Oktober 2011, 20:42 

Zoals vermeld heb ik geen vergunning nodig als ik kies voor een platdak. Stel dat ik kies voor een andere dakconstructie dan gebeurt dit zonder vergunning.
Naar boven
De boez




Geregistreerd op
12-7-2011
Berichten: 107

07 Oktober 2011, 07:52 

Vooraf wil ik goed weten waar ik rekening mee moet houden. Een zwaardere fundering?
Is houtskeletbouw mogelijk?
Wat is de minimale dakhoek?
Kan er in een dak met minimale dakhoek een kantelraam geplaatst worden? Enz.

Wie kan ons verder helpen?
Naar boven
Rene de klusser
Specialist Bouw



Geregistreerd op
21-11-2010
Berichten: 2441

friesland

07 Oktober 2011, 15:32 

Kijk dit is natuurlijk een heel ander soort dak als op de geplaatste foto.
De zolder/plafond is niet beloopbaar, en of bergzolder .
Als de zolder en of verdiepping beloopbaar moet dan heb je rekening te houden met een belasting van 175 kg per m2.
Dan zal de vloer /zolder zwaarder moeten.
Nu hoef je dus alleen maar rekening te houden met het gewicht van het plafond en eventueel een variabele last van 50 kg per m2 als je er eens op komt voor inspectie.
En wat betreft hout skelet dat kan natuurlijk altijd wat krachten aan gaat.
Het gewicht op de fundering word dan aleen maar minder per strekende meter wand.
En de dakhoek voor dit soort daken is vaak tussen de 20 en 25 graden.
Als je de keuze hebt in dakhelling kies dan voor 22,5 graden.
Dit is voor het maken van de spanten het gemakelijkste zagen met de afkortzaag.
Naar boven
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats Reactie    Klusidee Forum -> Verbouwing
Ga naar Pagina   Volgende
Pagina 1 van 2

Gerelateerde onderwerpen
Onderwerp Forum Reacties Laatste Bericht
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Vliering op zadeldak Muren, wanden en plafonds 2 24 April 2009, 11:43
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Zadeldak maken Dak en schoorsteen 4 19 Augustus 2008, 23:02
Geen nieuwe berichten Schuurdak vervangen: Zadeldak Dak en schoorsteen 5 29 Juli 2011, 16:56
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Punt van zadeldak isoleren Dak en schoorsteen 2 15 Juni 2007, 00:27
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Hoe heet dit soort zadeldak? Dak en schoorsteen 2 22 April 2008, 11:36


 

Bekijk alle onderwerpen op Klusidee.nl
Badkamer klussenSlaapkamer klussenWoonkamerVloerenKeukenMuren en wanden klussenSchilderenVerwarmingRamen en DeurenElektriciteitInrichtingBedrijf en materiaalDak klussen


Klussen informatie