Klussen - Klusidee

_Zoeken   _Gebruikers   _Registreren   _Login-uit

_Home   _Profiel   _Berichten   _Help

Zijn afwatering voorzieningen nodig voor een keermuur?

Ga naar Pagina Vorige  
Plaats nieuw bericht   Plaats Reactie    Klusidee Forum -> Buiten en tuin
 
Auteur
Hermsen




Geregistreerd op
11-9-2005
Berichten: 32

17 September 2011, 21:26 

Gister heb ik de materialen geleverd gekregen. En vandaag het meeste naar achter, door het huis, gebracht.
Wel een stommiteit begaan bij het doorslijpen van de betonijzermatten. Ik zat te dicht bij het keukenraam.
Nu zitten er allemaal putjes in van de slijp spetters. Gelukkig waren de kozijnen nog niet geschilderd...zullen we maar zeggen….(stond ook op m’n ToDo lijstje voor dit jaar).

Nog wel een vraagje over vlechtdraad. Ik had een rolletje bij de bouwmarkt gehaald: Verzinkt draad 1.25mm.
M’n vader had twijfels of verzinkt draad wel goed was.
Naar boven
Klusidee-ads


Millew




Geregistreerd op
19-7-2009
Berichten: 1342

17 September 2011, 21:36 

Gegalvaniseerd draad is geen probleem. Er worden ook wel gegalvaniseerde wapeningnetten toegepast.

En wat dat kozijn betreft: waar gehakt wordt, vallen spaanders Laughing
Naar boven
Peter
Specialist Bouw/Sanitair Moderator



Geregistreerd op
4-10-2006
Berichten: 6922

Het groene woud

17 September 2011, 22:25 

Alleen als er slijp spatters in het glas zitten, kun je die niet meer verwijderen, of weg werken.
Naar boven
Hermsen




Geregistreerd op
11-9-2005
Berichten: 32

18 September 2011, 12:31 

Peter schreef:
Alleen als er slijp spatters in het glas zitten, kun je die niet meer verwijderen, of weg werken.


Ja daar kom ik ook op uit naar een google sessie..er zijn wel een paar bedrijven die aangeven wel wat te kunnen doen, maar het meerendeel van de hits geeft aan dat je er niets aan kan doen.
Naar boven
Tiho




Geregistreerd op
24-6-2009
Berichten: 4045

assendelft

18 September 2011, 12:38 

Zoek eens op kras verwijderen glas dan. Als een kras eruit kan, kan een slijpspatter volgens mij ook. Zelf red je het vast niet omdat hij oppervlakkig ingebrand zit.
Naar boven
Techno tim




Geregistreerd op
26-12-2006
Berichten: 772

18 September 2011, 12:40 

Klopt er zijn bedrijven die claimen het te kunnen verwijderen, maar je blijft het zeker in het zonlicht altijd zien.
Naar boven
Klusidee-ads


Hermsen




Geregistreerd op
11-9-2005
Berichten: 32

04 Oktober 2011, 21:09 

Millew,

Even een update.
Een dikke week geleden hebben we in een dag de 1m3 beton gestort.
Dat ging goed. Ik had 4 stukken 75 PVC buis in de fundering (daarvan is er 1 een beetje met beton volgelopen tot de kranten prop).

Afgelopen weekend zijn we gestart met betonblokken. Daarvan ligt nu de eerste rij. Als het een beetje mee zit lukt het om komend weekend de muur af te hebben.
Naar boven
Hermsen




Geregistreerd op
11-9-2005
Berichten: 32

25 Oktober 2011, 21:53 

Millew,

Ik ben nu zover dat ik met de grindkoffer(s) wil beginnen, maar ik heb toch een paar vragen over de afmetingen van zo'n grindbak.
Zit zo'n grindkoffer alleen op de hoogte van de 75 PVC buis in de fundering (dus op ~1,1mtr onder de grond), of zou deze ook de hoogte in moeten?
En alleen op plaatsen waar ook een doorvoer in de fundering zit, of over de gehele lengte?

De buizen zitten op de plaatsen zoals in de tekening hieronder aangegven.
Ik wil met de hoek, bovenaan in de tekening beginnen.
Naar boven
Millew




Geregistreerd op
19-7-2009
Berichten: 1342

26 Oktober 2011, 12:11 

Over de hele lengte van de wand onderin een laag grind met drainagebuizen er in, ingepakt in filterdoek of antiworteldoek , lijkt mij voldoende. Als daar het water weg kan, zal er geen ophoping van water tegen de wand ontstaan.
Het beste zou zijn als je ook nog direct achter de wand een stukje aanvult met grof zand i.p.v. grond/klei. Maar na verloop van tijd zal dit uiteindelijk toch dichtslibben.
Naar boven
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats Reactie    Klusidee Forum -> Buiten en tuin
Ga naar Pagina Vorige  
Pagina 2 van 2

Gerelateerde onderwerpen
Onderwerp Forum Reacties Laatste Bericht
Geen nieuwe berichten Keermuur Terras Buiten en tuin 2 16 Oktober 2011, 21:57
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Keermuur maken ?? Buiten en tuin 11 27 Augustus 2009, 18:22
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Keermuur maken om hoogteverschil in tuin te overbruggen Buiten en tuin 4 23 April 2009, 08:43
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Bepalen hoe hoog palen keermuur moeten zijn Buiten en tuin 6 29 Augustus 2009, 10:19
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Nieuwe geiser nodig oor maar met meer vermogen advies nodig Verwarming en gas 7 12 December 2008, 01:48


 

Bekijk alle onderwerpen op Klusidee.nl
Badkamer klussenSlaapkamer klussenWoonkamerVloerenKeukenMuren en wanden klussenSchilderenVerwarmingRamen en DeurenElektriciteitInrichtingBedrijf en materiaalDak klussen


Klussen informatie