| Auteur |
|
Flint
Geregistreerd op 7-8-2005
Berichten: 2
|
| 07 Augustus 2005, 22:50 Latex verwijderen |
|
|
De vorige bewoner heeft de verwarmingsbuizen met latex beschilderd. Is er een manier om het er af te krijgen. Ook heeft ze op een kunststof ventilatortje latex gesmeerd, erg lelijk, is dit er ook vanaf te krijgen?
De buizen heb ik met afbijt geprobeerd maar dat helpt maar een heel klein beetje, de latex wordt wel wat zachter maar het is nog steeds een crime om het weg te krijgen.
Iemand een idee
Groetjes, Robert
|
|
| Naar boven |
|
 |
Klusidee-ads
|
|
 |
Kees Vaste Beantwoorder
Geregistreerd op 28-12-2004
Berichten: 12299
|
| 08 Augustus 2005, 13:34 |
|
|
Van dat kunststof ventilatortje zou de latex eigenlijk er zo vanaf moeten spatten, als je het met een plamuurmes weg"schuift". Latex heeft nl nauwelijks hechting op kunststoffen. Of het moet iets anders zijn geweest waarmee geschilderd is...
Hetzelfde geldt eigenlijk ook voor buizen, meestal het meest eenvoudig de zaak met een scherpe verfkrabber weg te krabben. Nadeel is dat je de galvanisatielaag daardoor ook wegkrabt, dus moet je het naderhand weer gronden (liefst met een metaalprimer).
Het kan zijn dat er geen latex, maar een acrylaat product is gebruikt. Daarvoor kun je bij een verfwinkel (of zelfs bij een warenhuis...) een speciale afbijt voor acrylverf halen, werkt dan veel beter!
|
|
| Naar boven |
|
 |
Dingena Specialist Verf/Behang

Geregistreerd op 29-4-2005
Berichten: 576
|
| 08 Augustus 2005, 14:05 |
|
|
Vraag in de verfspeciaalwinkel naar verfafbijt voor latex. Deze bestaat van bepaalde merken. Een speciaalwinkel heeft deze zeker in huis, hiermee zal de latex gemakkelijk te verwijderen zijn van de buizen.
Op kunststof zou ik deze zaken niet gebruiken!
|
|
| Naar boven |
|
 |
Flint
Geregistreerd op 7-8-2005
Berichten: 2
|
| 09 Augustus 2005, 12:07 |
|
|
Dank allebei,
Ik heb ontdekt dat schuren met de schuurmachine goed werkt, dus hou ik het op die methode. Voor kunststof gebruik ik waterproof extra fijn schuurpapier en dit werkt ook.
Groetjes,
Robert
|
|
| Naar boven |
|
 |
|
 |
Klusidee Forum
-> Schoonmaken |
|
Pagina 1 van 1
| Gerelateerde onderwerpen |
| Onderwerp |
Forum |
Reacties |
Laatste Bericht |
 |
Latex verwijderen
|
Verven, lakken, behangen en glas |
7 |
13 November 2010, 14:12 |
 |
Latex van het plafond verwijderen
|
Badkamer, waterleiding en afvoer |
1 |
08 Februari 2012, 18:33 |
 |
Afbladderende latex in badkamer verwijderen
|
Verven, lakken, behangen en glas |
1 |
15 Juli 2008, 13:52 |
 |
Te dik aangebrachte latex muurverf verwijderen
|
Verven, lakken, behangen en glas |
4 |
20 Oktober 2010, 16:17 |
 |
Latex verwijderen van bakstenen muur
|
Muren, wanden en plafonds |
2 |
17 September 2007, 23:40 |
|
|