Klussen - Klusidee

_Zoeken   _Gebruikers   _Registreren   _Login-uit

Home   Profiel   Berichten    Help

Badkamer lekkage

Plaats nieuw bericht     Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk     Klusidee Forum -> Badkamer, waterleiding en afvoer
Auteur
Sebastiaan




Geregistreerd op
4-5-2006
Berichten: 37

Drente / Groningen

04 Mei 2006, 10:23  Badkamer lekkage

Hallo,

Ik heb een muurlekkage in de badkamer, nu heb ik al een tijdje op het forum zitten kijken maar niet veel kunnen vinden.

De lekkage is aan de bad kant in de aangrenzende slaapkamer en het halletje achter (1 verdiepings huisje) het kan niet aan de rozetten liggen want die zitten er niet.
Het bad ligt met de lange kant tegen de slaapkamer muur aan, deze muur heeft over de hele lengte vochtaanslag.

De smalle kant in het halletje is ook helemaal uitgeslagen en er zit ook wat schimmel.
Onder het bad was geen ventilatie, ik heb er een aantal tegels uit kunnen halen die op een houten plankje gemaakt waren dit plankje was tevens ook helemaal gaar.

Onder het bad zijn niet echt sporen te vinden van lekkage.
De doorvoer van de waterleidingen zitten aan de smalle kant, dit is dicht gemaakt met beton (kraan zit halverwege lange kant).
De muurtegels lopen tot iets onder de badrand.

Nu zat ik te denken;

De voegen zijn niet waterdicht.
Of het bad lekt langs de rand, maar dan zou je onder het bad toch wat moeten zien ?

Wie kan me helpen want ik ben nu in het halletje bezig, en kan pas verder als de muur weer goed is.

Alvast bedankt,
Sebastiaan
Naar boven
EdP
Vaste Beantwoorder



Geregistreerd op
5-5-2005
Berichten: 2127

04 Mei 2006, 13:19 

Het lijkt erop dat de naad tussen de muur en het bad niet goed is afgekit, een beetje water kan zo langdurig op de (veronderstelling) houten draagbalk terecht zijn gekomen, deze heeft het vervolgens weer doorgegeven aan de muur.

Op die manier hoeft er niet per sé onder het bad een zichtbaar spoor te ontstaan. Je hebt met een klein gaatje al genoeg om een flinke lekkage te veroorzaken.
Naar boven
Sebastiaan




Geregistreerd op
4-5-2006
Berichten: 37

Drente / Groningen

05 Mei 2006, 01:47 

Dus als ik de naad opnieuw zou afkitten moet het over zijn?

En moet ik dan nog eerst de oude kit eruit halen?

En waar de waterleidingen door de muur gaan is het tussen de muur en waterleiding afgekit, is dit voldoende?

En ook de kraan en leidingbevestiging zit in de voeg, zou hier ook genoeg water door kunnen komen?
Naar boven
Jan
Algemeen beantwoorder Moderator



Geregistreerd op
16-2-2005
Berichten: 32565

05 Mei 2006, 18:07 

Fotootje ?
Naar boven
Sebastiaan




Geregistreerd op
4-5-2006
Berichten: 37

Drente / Groningen

06 Mei 2006, 01:55 

Waarvan wou je een foto?
Naar boven
Jan
Algemeen beantwoorder Moderator



Geregistreerd op
16-2-2005
Berichten: 32565

06 Mei 2006, 20:01 

Van de voegen en de kraan, misschien is daar wat op te zien dat de lekkage kan veroorzaken.
Naar boven
Sebastiaan




Geregistreerd op
4-5-2006
Berichten: 37

Drente / Groningen

18 Mei 2006, 12:48 

Zal morgen de foto's online plaatsen
Naar boven
Klusbuds




Geregistreerd op
19-5-2006
Berichten: 12

19 Mei 2006, 16:23 

Douche je ook (staand) in het bad, of heb je een aparte douche? Wij hebben hetzelfde probleem in de douche en het blijkt dat de haarscheurtjes in de voegen van de douchemuur het probleem veroorzaken.

Oplossing: voegen uitkrabben en opnieuw voegen met waterdichte flexibele voeg. Uitkrabben is een vervelend klusje. Kun je doen met een speciale voegenkrabber of een speciaal opzetstukje op een Dremel.
Naar boven
Sebastiaan




Geregistreerd op
4-5-2006
Berichten: 37

Drente / Groningen

21 Mei 2006, 04:16 

Wij douchen ook in bad ja.

Hierbij 3 foto's:

De ruimte om de leidingen in de muur is dichtgekit.





Naar boven
Klusbuds




Geregistreerd op
19-5-2006
Berichten: 12

21 Mei 2006, 09:48 

Ja, toch kit of voegen denk ik. Heb je de voegen geïnspecteerd? Zitten er hele kleine scheurtjes in? Je zei ook dat de voegen niet waterdicht waren?

Ben je pas onlangs in bad gaan douchen? Misschien dat dat nog een aanwijzing kan zijn?

Als je je halletje gaat verven kan ik je nog "wegenwit" aanraden. Kun je bij de verfspeciaalzaak halen. Is een verf die je over vochtplekken heen smeert, voordat je weer gaat latexen. Zo komen de vochtplekken niet meer door de nieuwe verf heen. (Het probleem van de lekkage moet dan natuurlijk wel opgelost zijn, want dat komt er natuurlijk wel doorheen.)
Naar boven
Sebastiaan




Geregistreerd op
4-5-2006
Berichten: 37

Drente / Groningen

24 Mei 2006, 22:49 

We douchen altijd in bad.

En ik weet niet of de lekkage door de voegen komt.
En er zit ook geen ventilatie onder het bad, misschien dat dit een oorzaak kan zijn?
Naar boven
Jan
Algemeen beantwoorder Moderator



Geregistreerd op
16-2-2005
Berichten: 32565

24 Mei 2006, 23:15 

Zo te zien komt de lekkage door de bevestiging van de muurplaten, het water loopt langs de pijpen naar beneden en via de gaten van de schroeven in de muur.
Dit kunt u oplossen door plaatjes vrij zacht rubber achter de muurplaten te zetten en dan weer vastdraaien, over de muurplaten rozetten plaatsen en de kraan opnieuw monteren.
Naar boven
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk    Klusidee Forum -> Badkamer, waterleiding en afvoer
Pagina 1 van 1

Gerelateerde onderwerpen
Onderwerp Forum Reacties Laatste Bericht
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Lekkage badkamer Badkamer, waterleiding en afvoer 6 09 Oktober 2010, 21:12
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Lekkage badkamer Badkamer, waterleiding en afvoer 8 30 Oktober 2007, 20:21
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Lekkage badkamer Badkamer, waterleiding en afvoer 1 07 Januari 2007, 21:26
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Lekkage in badkamer Badkamer, waterleiding en afvoer 11 28 Februari 2006, 18:02
Dit onderwerp is gesloten. Het plaatsen of bewerken van berichten is niet mogelijk Lekkage Badkamer Badkamer, waterleiding en afvoer 4 16 Januari 2008, 19:25


 

Bekijk alle onderwerpen op Klusidee.nl
Badkamer klussenSlaapkamer klussenWoonkamerVloerenKeukenMuren en wanden klussenSchilderenVerwarmingRamen en DeurenElektriciteitInrichtingBedrijf en materiaalDak klussen


Klussen informatie